DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.609,65 -1.001
Yayınlanma Tarihi :

ZOR DOSTUM ZOR … Saffet NAYİR

ZOR DOSTUM ZOR … Saffet NAYİR

Bu kafayla çok zor. Zor olan ne? Tekrar o eski şaşaalı günlerine dönmek zor. Çünkü artık zehirlendiniz. Güç zehiridir bu mide yıkamakla falan geçmez. Çünkü soyutladınız kendinizi…Kurucu değerlerinden uzaklaştınız.
Ortam o kadar flu ki göz gözü görmüyor. 2003’te yola çıktıklarınızdan kimler gemiyi terketmedi ki. Bazıları vurdu gitti, bazıları vurgun yedi gitti. Kalanlar mı? Onlarda heybeyi doldurdu. Önce aile sonra yakın çevre sonra yedi göbek sülale zenginleşti, köşeler tutuldu. Koltuklar kapıldı. Taban mı? Hangi taban? Ayakkabı tabanı ise o zaten işlevi gereği yerde sürünüyor. Hani kullan at mendiller gibi oldu hepsi.
İşin ilginci garipler paspas yerine konduklarının farkında değiller. Hiç birinin çöp kadar değeri yok. Bütün olay seçimleri kazanana kadar. Ondan sonrası mı? Öküz öldü ortaklık bitti.
Teşkilatlar parsellenmiş.Yönetim kurulları işgal altında. İstediğin kadar değişim de biri gidiyor, diğeri geliyor. Kimse demiyor ki başarısız oldunuz partiye yeni yüzler gerekli.
Şimdilerde Ömer aranıyor…Bulunur mu sizce… Bulunur bulunur. Her partide Ömer isminde adam dolu hepsi o. Aranan Hz. Ömer adaleti ise onu geçin. Adalet artık sadece parti tabelalarında kaldı. Yeni anlayış hep bana hep bana, geçti o bir sana bir bana anlayışı.
Şimdi ülkenin en büyük partisi sıkıntıda bir yanda kötü giden ekonomi, bir yanda yerel seçimlerdeki hezimet. Yetmedi yeni parti arayışları. Üstelik birlikte yola çıktıkları yol arkadaşları darbe üstüne darbe indiriyor.
Ekonomik kriz altında milyonlar inim inim inliyor. Sorarsanız çağ atladık. Evet çağ atladık ta hangi çağa? Bana göre orta çağ.
Şimdi tekrar dönelim esas soruya. Siz olsaydınız ne yapardınız?
Bugünler de işi en zor olan kim dersiniz? Tabii ki geminin kaptanı.
Ne yapsın Reis ? Kapının önüne koysa gidecekleri adres hazır kucak açmış bekliyorlar. Bir zamanların en ağlak adamına bile sahip çıkmak zorunda kaldı. Gel de neşteri vur. Mecbur alttan alınacak. Görmezden gelinecek. Sineye çekilecek bazı şeyler.
Şimdi esas soruyu soralım. Ne olacak bu işin sonu? Ne demiş atalarımız ? Az yaşa çok yaşa, akıbet gelecek başa. Freni boşlamış kamyon gibi yokuş aşağı kamyon hızla gidiyor. Bakalım kamyon ne zaman duvara toslayacak? Altta kimler kalacak?

Kaynak : Saffet Nayir

YORUM YAP