Yayınlanma Tarihi :

ZEYTİN HIRSIZLARINA AF YOK!

ZEYTİN HIRSIZLARINA AF YOK!

Balıkesir’in Körfez ve Güney Marmara ilçelerinde iki aydır süren zeytin hasatında 49 zeytin hırsızlığı meydana gelirken, bu olayların 46’sının faili belirlendi. Hırsızlık şüphelisi 78 kişi yakalandı, 18’i tutuklandı. 

Balıkesir’in Körfez bölgesinde ve Erdek ile Bandırma İlçelerinde devam eden zeytin hasadı bu yıl Valilik tarafından alınan yoğun tedbirlerle önemli  gelişmelere sahne oluyor. Önceki yıllarda zeytin üreticilerinin mağduriyetine neden olan hırsızlık olaylarına karşı kapsamlı önlemler alan Balıkesir Valiliği, güvenlik güçleri ve çiftçi malları koruma bekçileri aracılığıyla alandaki sıkı takibini sürdürüyor.

Bu yıl hasat sezonunda alınan önlemlerin Körfez ve Güney Marmara ilçelerinde kaymakamlar tarafından koordine edildiğini, jandarma ve emniyet birimlerinin yoğun denetimiyle zeytin bahçelerinden yapılan hırsızlıkların önlenmesi için büyük gayret gösterildiğini belirten Vali Hasan Şıldak, planlı şekilde uygulanan önlemlerin sonuç verdiğini açıkladı.

Bahçelerden yapılan hırsızlık olaylarında yakalanan şüpheliler hakkında bu yıl ilk defa mahkemelerce tutuklama kararlarının verildiğini söyleyen Şıldak, üreticinin alın terinin korunması konusunda çaba sarf eden ve duyarlılık gösteren bütün kurumlara teşekkür etti.

VALİ ŞILDAK AÇIKLADI

İki ayı aşkın bir süredir devam eden sezon boyunca Balıkesir’de toplam 49 zeytin hırsızlığı olayının meydana geldiğini açıklayan Vali Şıldak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Jandarma ve polisimizin çok başarılı çalışmaları sonucunda bu olayların 46’sının faili belirlenmiş ve hırsızlık şüphelisi 78 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır. Bunların 18’i Edremit ve Havran İlçelerimizde tutuklanmış, 12’si hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir. Hırsızlık olaylarının bu şekilde yüksek oranda aydınlatılması ve faillerin tutuklanması son derece önemlidir. Bu örnek çalışmayı ortaya koyan Kaymakamlarımızı, Jandarmamızı ve Emniyetimizi kutluyorum. Aynı şekilde çalışmalara destek veren Çiftçi Malları Koruma Başkanlıklarımıza teşekkür ediyorum. Güvenlik kuvvetlerimiz alandaki çalışmalarını sezon sonuna kadar kararlılıkla sürdürecek ve bölgemizde üreticilerimiz için tehdit oluşturan hırsızlık olaylarının faillerini yakalayarak adalete teslim etmeye devam edecektir.”   (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP