ZAMDA GERİ ADIM

Yayınlanma Tarihi :
ZAMDA GERİ ADIM

Sındırgı Jeotermal A.Ş. (SIN-JET) ısınma bedeline yaptığı önce yüzde 200, sonra yüzde 172 oranında ki zamma gelen büyük tepkiler sonrası geri adım attı. Aylık m2 ısınma bedeli peşin ödemelerde ve kredi kartı ödemelerinde önce 7.60’dan 6.89’a sonra 6.89’dan 5.5 TL’ye çekildi.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği SINJET’in kış öncesi belirlediği ücretler büyük tepki çekmişti.

CHP İlçe Başkanı Serkan Sak, İYİ Parti İlçe Başkanı Nuh Nabi Çifçi, Demokrat Parti İlçe Başkanı Alper Necati Duman , DEVA Partisi İlçe Başkanı Servet Akmeşe, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Kasım Aslan, BBP İlçe Başkanı Mesut Özel ortak bir açıklama ile bu fahiş zammı kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurgularken, daha önce 2.53 olan aylık m2 ısınma bedelinin 4.5-5TL (KDV Dahil) seviyesine çekilmesini istemişti.

Ayrıca Demokrat Parti İlçe Başkanı Alper Necati Duman, CHP’li Belediye Meclisi üyeleri Zeki Ayan, Asım Göksidan ile bazı vatandaşlar SIN-JET’e gidip, zamların enflasyon oranında olması için dilekçe vermişti.

Geçen yıllarda yapılmayan zamların ilave edildiğini, şirketin kredi borcunun da bulunduğunu bunların faturaya yansıtıldığını zammın buna göre belirlendiğini söyleyen SIN-JET Müdürü Fatih Yıldırım ise bu artışın az olduğunu savunmuştu.

GÜÇ BİRLİĞİ GERİ ADIM ATTIRDI

Siyasi partilerin ilçe başkanları bugün Sındırgı Belediye Başkanı ve SIN-JET Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Yavaş’la ısınma bedeline yapılan fahiş zam konusunda bir görüşme daha yaptı. Sındırgı halkı adına bu görüşmeyi yaptıklarını vurgulayan CHP İlçe Başkanı Serkan Sak, “Ağustos ayında belirlenen 7.6 TL’lik m2 ısıtma fiyatı peşin ödemelerde 5.5 TL’ye indirilmiştir. Toplamda peşin ödemelerde m2 de 2.1 TL’lik indirim gerçekleşmiştir. Bizler; biriz, birlikteyiz ve güçlüyüz ortak akıl ve istişare ile Sındırgı halkının menfaatleri doğrultusunda siyaset üretmeye devam edeceğiz…” dedi. Sak, bu indirime rağmen ısınma bedelinin halkı zorlayacağını sözlerine ekledi. Necip KARATUNA / SINDIRGI (balikesir24saat.com)

balikesir24saat Sındırgı’daki su zammını daha önce de duyurmuştu..

YORUM YAP