DOLAR31,1265% 0.27
EURO33,8056% 0.5
STERLIN39,4669% 0.23
FRANG35,3436% 0.3
ALTIN2.028,80% -0,19
BITCOIN1.673.4943.151

“ZAM ÜSTÜNE ZAM YAPANLAR HESAP VERECEK”

Yayınlanma Tarihi :
“ZAM ÜSTÜNE ZAM YAPANLAR HESAP VERECEK”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Halka zam zulmünü reva görenler, yarım simite muhtaç bırakanlar, gençlere nankör yaftası yapıştıranlar hesap verecek” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Ensar Aytekin, TBMM Genel Kurulunda zamların vatandaşa etkilerini anlattı. TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grubu adına konuşan aytekin’in konuşması şöyle:

“Türkiye; tarihin en ağır krizinin içinden geçiyor. Ekonomi biliminde karşılığı olmayan faiz sebep, enflasyon sonuç tezini iktidar sıralarındaki arkadaşların da bilmesine rağmen tek adam söz dinlemiyor.

Geçtiğimiz gün açıklanan enflasyon oranları göstermiştir ki bu tez boştur. Faiz düştü ama enflasyon fırladı. Fırladı da ne oldu? Ekmeğe zam, pazar ürünlerine zam, bebek bezine, mamasına, elektriğe, doğalgaza, akaryakıta, tekel ürünlerine zam üstüne zam geldi.

Bir zam da köprü geçiş ücretlerine geldi. Değerli milletvekilleri; devlet vatandaşına tuzak kurmaz. Köprüden geçişe zam yapılacağı haberi ilan edilince, köprü görevlileri ‘vatandaş daha pahalı geçsin’  diye gece yarısına yakın köprü geçişlerini engellediler. Yani seyahat etme özgürlüğünü engellediler.  Bu bir suçtur ve utanmadan bu suçu işlediler.

 

 

“MAJESTEYE DENETÇİ GİDECEK Mİ?

Vatandaşa pahalı ürün satan marketlere belediye zabıta ekipleri fahiş fiyat denetimine çıktı. Peki, gerçek fahiş fiyat uygulayanlara ne olacak? Elektriğe kademeli zam yapanlara da denetçi gidecek mi? ‘Doğalgaz bulundu’  diye sevinirken,  doğalgaza zam üstüne zam yapanlara denetçi gidecek mi? Memura enflasyon farkını ‘zam’ diye müjdeleyip, emekliyi zam dışı bırakarak kendi maaşını 100 bin TL ye çıkaran majesteye denetçi gidecek mi?

Bu salonda şu an sol tarafımda oturanlar bu halka hesap verecekler! Bunların döneminde bebek mamasına kilit vuruldu. Yarım simit satılmaya başlandı.  Yüz binlerce genç işsiz bırakıldı. Genç işsizlere ‘nankör’ denildi. Şimdi de zam üstüne zam yapılarak, halk yine mağdur ediliyor. Daha evvel de söylemiştim. Bu ülkede iki tane TBB vardır. Biri Türkiye Barolar Birliği, bir diğeri ise Türkiye Bankalar Birliği. Bu iki kurumun birbiriyle alakası neyse, AKP’nin de adalet ve kalkınma ile alakası odur!” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP