DOLAR31,1455% 0.13
EURO33,8271% 0.07
STERLIN39,5441% 0.13
FRANG35,4286% 0.23
ALTIN2.032,61% 0,03
BITCOIN1.780.6244.243

 ZAĞNOSPAŞA MEYDAN DÜZENLEMESİNE DEVA ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi :
 ZAĞNOSPAŞA MEYDAN DÜZENLEMESİNE DEVA ELEŞTİRİSİ

DEVA Partisi Balıkesir İl Başkanı Av. Kemal Aydemir ve partililer  uzun süredir inşaat halinde olan  Zağnospaşa Camii Meydan Düzenlemesi Proje alanında incelemelerde bulundular. Çalışmaların istendiği gibi gitmediğini belirten Aydemir, “Büyükşehir yönetimi, görünen o dur ki; meydan projesinde herkese kulaklarını tıkamış durumdadır.” dedi.

DEVA Partisi  İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, yaptıkları incelemenin ardından düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Yapımı muammaya dönen bu projenin bir an önce bitirilmesi gerekmektedir.  Çünkü, meydan etrafında konuşlanmış olan esnafın durumu günden güne kötüleşmekte ve dibe doğru hızla yol almaktadır. Bizler yani bu şehrin vatandaşları, Balıkesir’e gelerek projenin yapıldığı alanı inceleyen  Sayın Bakan Murat Kurum’un açıklamalarından sonra, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını daha da hızlandıracağını ve projeyi tamamlayarak bir an önce hayata geçireceğini düşünmüştük.  Fakat görünen o dur ki; işler düşündüğümüz gibi gitmemektedir.  Balıkesir halkı ve esnafı, günden güne bir kartopu misali büyümekte olan sorunlarla karşı karşıya kalmakta ve bu virüslü günlerde dahi çözüm üreten bir mekanizma bulamamaktan yakınmaktadır. Zorlanan esnafın sorunları karşısında Büyükşehir Yönetiminin ne tarz bir davranış sergileyeceği, bizler de dahil olmak üzere herkes tarafından merakla beklenmektedir. ”

“BÜYÜKŞEHİR HERKESE KULAKLARINI TIKAMIŞ”

“Belediye hizmetlerinde karar alma süreçlerine sivil aktörlerin katılımını önemsediklerini her fırsatta dile getiren Büyükşehir Yönetimi, görünen o dur ki; meydan projesinde herkese kulaklarını tıkamış durumdadır. Böyle olması sorunu derinleştirmektedir. Sürdürülebilir bir şehir olma hayalinden bahseden bir yönetimin, böyle bir yönetim anlayışı sergilemesi hoş değildir. Kısacası, inşa edildiği döneme göre çok kısa bir süre içerisinde bitirilen, İstiklal Marşı’mızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşımız döneminde  Kuvay-i Milliye ruhunu örgütlediği camii olan, Büyük Atatürk’ün tarihe geçmiş olan Balıkesir Hutbesi’ni verdiği ve bundan ötürü Kuvay-i Milliye’nin de bir simgesi haline gelmiş, Zağnos Paşa Camii çevresi Meydan Düzenlemesi Projesinin ivedilikle bitirilmesi ve Camii çevresi esnaflarına ve tabii ki Balıkesir halkına soluk aldırılması kaçınılmaz bir durum olarak karşımızda durmaktadır.”

“ŞEFFAF VE KAPSAYICI OLUN “

“Pandemi dönemine hazırlıksız yakalanan Büyükşehir Belediyesi’nin bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğine dair yapacağı açıklamaları merakla beklemekteyiz. Kendilerinin çözüm mercii olduklarını bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyor, şeffaf ve kapsayıcı olmalarını talep ediyoruz. Her defasında üyesi olduğu uluslararası kuruluşları medya üzerinden paylaşan yönetimden, böyle bir istekte bulunmamızın da, Balıkesir’li vatandaşlar olarak hakkımız olduğunu düşünmekteyiz.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP