DOLAR31,1314% 0.08
EURO33,8243% 0.05
STERLIN39,4939% 0
FRANG35,3822% 0.1
ALTIN2.034,85% 0,14
BITCOIN1.750.1088.109

YÜZ YÜZE EĞİTİM HEYECANI

Yayınlanma Tarihi :
YÜZ YÜZE EĞİTİM HEYECANI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir’de 944 okulda 183 bin öğrenci ve 15 bin öğretmenin ders başı yapacağını açıklarken, “Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süre hasret kaldığımız yüz yüze eğitime yeniden başlayacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Yıldız’ın 2021-2022 eğitim öğretim yılı nedeniyle yaptığı açıklama şöyle:
” İl genelinde 944 okulumuzda, 183.421 öğrencimiz ve 15.196 öğretmenimizle birlikte; Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süre hasret kaldığımız yüz yüze eğitime yeniden başlayacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.
Zira okul bahçelerinde öğrencilerimizle birlikte hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okumayı; onlarla birlikte okul koridorlarımızı doldurmayı, onların cıvıltısına, neş’esine ortak olmayı özledik.
Bu bağlamda bizim için bambaşka bir anlam taşıyan 2021-2022 eğitim-öğretim yılının; başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyor; sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Değerli velilerimiz,

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak; bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırım olduğunun bilinciyle temel eğitimden orta öğretime, mesleki eğitimden yaygın eğitime kadar tüm çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için tüm imkânlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız.
Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında; okullarımızda çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği için gerekli tüm tedbirler ilgili Bakanlıklarımızın belirlediği kurallar çerçevesinde ve Valiliğimizin koordinesinde büyük bir titizlikle alınmıştır. Gönlünüz rahat, içiniz ferah olsun.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında zorlu ve çetin bir süreci, sizlerin üstün gayret ve performansı ile olabildiğince verimli bir şekilde yönettik. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında da ekip ruhu ile hareket ederek birlik ve beraberlik içerisinde her türlü zorluğun üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum.
Balıkesir’imizi eğitim-öğretim faaliyetlerinde en üst sıralara taşıma yolundaki gayretlerimize bu yıl da gereken desteği sağlayacağınıza yürekten inanıyor; fedakârlıklarınız için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

“Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” hedefi doğrultusunda sizlerin; okuyan, araştıran, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, nitelikli ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmeniz bizim en önemli gayemizdir.
Geleceği sizlerin yapılandıracağına, sizler sayesinde yarınlarımızın bu günümüzden çok daha güzel olacağına yürekten inanıyor; yeni eğitim-öğretim yılında her şeyin gönlünüzce olması temennisiyle… Hepinize başarılar diliyorum.

 

YORUM YAP