Yayınlanma Tarihi :

YÜKSEL İPEK’TEN “BAYRAK” SERGİSİ

YÜKSEL İPEK’TEN “BAYRAK” SERGİSİ

Balıkesirli fotoğraf sanatçısı Yüksel İpek’in “Bayrak” konulu sergisi ikinci yüzyılın ilk gününde sanatseverlerle buluştu.

Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği’nin 100. Yıl etkinlikleri  fotoğraf sanatçısı ve Karesi Belediye Meclis üyesi Yüksel İpek‘in “Bayrak” temalı fotoğraf sergisi ile sona erdi.

Daha önce Karesi Atatürk Evi’nde yapılması düşünülen ancak hava muhalefeti nedeniyle ertelenen sergi Balıkesir Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı.

Serginin açılışında konuşan Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Rafet Topalak, cumhuriyetin 100. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, derneğin etkinliklerine katılıp destek veren Cumhuriyet sevdalısı Balıkesirlilerle sanatseverlere teşekkür etti.

10. YILIN EMEĞİ 100. YIL SERGİSİNDE

Aynı zamanda Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği’nin üyesi de olan Yüksel İpek, bayrağın Türk toplumu için taşıdığı öneme dikkat çekerken, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başında Kuvayi Milliye Müzesi bahçesinde ilk fotoğraf sergisini hem de ‘bayrak’ konulu bir sergiyi açmanın gururunu yaşıyorum.10 yıllık birikimlerimden büyük emekler vererek oluşturduğum fotoğraf sergimi Balıkesirlilere sunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi. İpek, bu sergiyi talep olması halinde diğer illerde ve ilçelerde de açmaya hazır olduğunu vurguladı.

KATILIM YÜKSEKTİ

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödülleri de olan İpek’in  sergisine Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Bal-Sanat üyesi de olan CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, Karesi Belediye Meclis üyeleri Cengiz Dikici, Ayşe Özkan, Sevinç Özden, Recai Yıldırım, TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Metin Kuter,  Mimarlar Odası Başkanı  Betül Dikici, önceki dönem CHP Karesi İlçe başkanları Dilek Yalçın ve Mahmut Arıcan, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDER)  yöneticileri,   İl Kültür Müdürlüğü uzmanı  Numan Özel, İpek’in ustası Tayyar Kaleli, Balıkesir fotoğraf sanatının üstadları Fikri Soylu, Ahmet Esmer, BAL- SANAT yönetim kurulu üyeleri, Mesel Sanat Atölyesi öğrencileri katıldı.  BALOSB Neşe Fabrikası Gündüz Bakımevi  öğrencileri de bayrakları ve öğretmenleri ile sergiye renk kattı.

Yüksel İpek’in ustası Tayyar Kaleli, eski öğrencisini kutlarken, “Seninle gurur duyuyorum” dedi. Balıkesir Sanat Derneği’nin teşekkür plaketini ise BAÇEV yönetim kurulu üyesi Av. Tuncer Çallıoğlu, Yüksel İpek’e sundu.  (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP