DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN69.023,99-0.332

YÜCEL YILMAZ’IN BU SÖZLERİ TARTIŞILIYOR

Yayınlanma Tarihi :
YÜCEL YILMAZ’IN BU SÖZLERİ TARTIŞILIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ın seçime günler kala bir iftar programında iş dünyasına yönelik sözleri tartışma tepkileri de beraberinde getirdi.

“SİZE CUMA GÜNÜNE KADAR SÜRE”

“Bize destek sözü vermeyen, bizle beraber bu kadar ilişkimize rağmen arkamızdan iş çevirenlerle de şehrin bir hesabı olacaktır. “ diyen Başkan Yılmaz’ın tartışma ve tepkileri getiren konuşması aynen şöyle:

“Biz Allahın izniyle Balıkesir’de Balıkesirlilerle anlaşmış bir şekilde Balıkesir’i yönetmeye devam edeceğiz ama hani ‘kurt bu kışı atlatır da yediği ayazı unutmaz’ diyorlar ya. İş adamlarına sesleniyorum. Duyuyorum ki, ‘Yücel Yılmaz bu işi çok iyi öğrendi, şehri çok iyi yönetiyor, işçilere çok yüksek maaş yaptı, şehrinde herkes tarafından seviliyor. Önünü kesmezsek şöyle olur, böyle olur.’ Ben bunları duyuyorum ama cuma gününe kadar tavırlarını değiştirmezlerse sandık pazar günü önümüze gelecek. Ondan sonra da hani ‘kurt kışı atlatır yediği ayazı unutmaz’ derler ya. Bize destek sözü vermeyen, bizle beraber bu kadar ilişkimize rağmen arkamızdan iş çevirenlerle de şehrin bir hesabı olacaktır. Bu şehre zarar vermek isteyen, rantını almak isteyen herkesin karşısında ilk önce AK Parti, sonra Yücel Yılmaz olacak. “

İLK TEPKİ AHMET AKIN’DAN : “BU BİR TEHDİT”

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili başkan adayı Yücel Yılmaz‘ın Balıkesir iş dünyasına yönelik sözlerinin “tehdit” anlamına geldiğini öne sürdü. Akın, “Bu şehrin esnafını, çiftçisini, iş insanını kim tehdit ediyorsa yazıklar olsun; biz tehdit eden değil, birlikte karar veren bir belediye yönetimi oluşturacağız” dedi.

“BU MİLLET PAZAR GÜNÜ SENİN ALNINI KARIŞLAYACAK”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Edremit’te düzenlenen “Büyük Körfez Buluşması” nda Yılmaz’ın sözlerini gündeme getirdi. Özel, “Balıkesir’in en önemli sorunlarından bir tanesi de yöneticinin Ahmet Akın gibi herkese yakın, cana yakın biri olmak yerine kibirli, küstah ve son derece tehditkar birisi olması. Dün Balıkesir’deki iş adamlarına, sanayi ve ticaret odasının üyelerine, yöneticilerine tehditler savurmuş. Demiş ki cumaya kadar mühlet veriyorum, tutumunuzu değiştirmezseniz, beni desteklemezseniz, bu şehrin bir hesabı var, pazartesi hesap sorarım. Ben Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı, Balıkesir işgal ordularına teslim olmamış bir şehirdir. Balıkesir ne kabadayılar, ne ucuz kabadayılar görmüştür. Ama bu Balıkesir ne Ahmet, ne Edremit, ne Balıkesir senin gibi kaybetmenin telaşındaki birinin tehditlerine pabuç bırakmaz. Bu millet pazartesiye bırakmayacak, Pazar günü senin alnını karışlayacak.” diye konuştu.

BİR TEPKİ DE ALTINTAŞ’TAN : “MİLLET BUNUN HESABINI SORAR”

Demokrat Parti’nin Balıkesirli İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş da Yılmaz’a tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Altıntaş, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Sayın Yücel Yılmaz, kendisini desteklemeyen iş dünyası temsilcilerini ‘Kurt kışı unutur ama, yediği ayazı unutmaz!” ifadeleriyle tehdit etmiş. SayınYılmaz, Balıkesirliler sahibinin sesini değil, milletin sesini duyana ve aktarana itibar eder. Vatandaşı tehdit eden Reisinin gölgesinden çıkarak Balıkesir için söyleyecek sözün varsa buyur konuşalım, tartışalım. Ancak tehditle, korkutmayla siyaset yapacaksan, millet bunun hesabını sandıkta sorar, uyarmadı deme!” dedi. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP