Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

YOLCU OTOBÜSÜ CAYIR CAYIR YANDI : 5 KİŞİ ÖLDÜ

YOLCU OTOBÜSÜ CAYIR CAYIR YANDI : 5 KİŞİ ÖLDÜ

Balıkesir-Edremit yolunda Gökçeyazı’da Kamil Koç firmasına ait yolcu otobüsünde yangın çıktı. 5 kişi hayatını kaybetti. Olaydan yaralı olarak kurtulan 15 kişi çeşitli hastanelere sevk edildi.

Bugün öğle saatlerinde şoför N.D. yönetiminde Edremit’ten Ankara’ya giden 06 LK 794 plakalı  otobüs Gökçeyazı yakınlarında alev aldı. Otobüsün içinde can pazarı yaşandı. Paniğe kapılan yolcular araçtan çıkmaya çalışırken, birbirlerini ezdi. Kapıdan çıkamayan 5 yolcu dumandan zehirlendi. Ardından yanarak hayatını kaybetti.
Otobüs yangınına, Balıkesir Büyükşehir Belediye itfaiye ekipleri , polis ekipleri, 112 ambulansları müdahale etti. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Otobüs ise hurdaya döndü.

BİRİ ÇOCUK 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olay sonrası yapılan açıklamada 3 mürettebat ile 34 yolcunun bulunduğu otobüsteki biri çocuk 5 kişinin önce dumandan zehirlendiği sonra yanarak hayatını kaybettiği, 15 kişinin yaralandığı bildirildi.

YANGIN KAHVE MAKİNESİNDEN ÇIKMIŞ

İddialara göre otobüsteki yangın kahve makinesinden çıktı. Muavinin uyarısıyla şoför aracı sağa çekti ancak araç boşaltılırken yolcular paniğe kapıldı. Alevler ise kısa sürede büyüdü.Ve bu facia meydana geldi. Ancak bu iddia pek inandırıcı bulunmadı. Otobüste mazot yerine 10 numara yağ kullanıldığı da iddialar arasında yer aldı.

BAŞKAN YILMAZ OLAY YERİNDE

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da olayın ardından İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ile incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Başkan Yılmaz, ” Gökçeyazı’daki itfaiye ekibimiz olay yerine hemen geliyor. Ancak yolcuların panik yapması ve kapıda birbirini ezmesi sonucu maalesef 5 kişi hayatını kaybetmiş. Çok üzücü elim bir olay… Hepimizin başı sağolsun” dedi. Yılmaz yangın nedeninin araştırıldığını sözlerine ekledi.

YARALILARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Öte yandan kazada yaralanan 15 kişinin kimlikleri belirlendi. Yaralılardan Saniye Yılmaz, Dursun Ata, Elif Ata, Merve Pehlivanoğlu ve Semra Başar’ın Balıkesir Atatürk Hastanesi’nde; Türkan Tansuoğlu, İhsan Ali Hamsioğlu, Elif Kurtar ile Sude Kurtar’ın Balıkesir Devlet Hastanesi’nde; Güler Tezel, Seher Yonter, Özgün Okur, Övgü Okur, Hüseyin Emre Kahraman ve Berra Kahraman’ın ise İvrindi Devlet Hastanesi’nde tedavi edildiği öğrenildi.

ŞOFÖR GÖZALTINDA

Sürücü N.D’nin ise gözaltına alındığı ve Jandarma Karakolu’nda ifade verdiği kaydedildi. N.D. “Aracımızın ekranında ‘yangın ışığı’ yandı. Otobüsü durdurup, kapıları açtım, yolculara aracı hemen boşaltmalarını söyledim. Kapılar açılınca alevler otobüsü kaplamaya başladı. Alevler çok hızlı şekilde otobüsü kapladı, büyük panik yaşandı” dedi.

Görgü tanıkları da alevlerin bir dakika gibi kısa bir zamanda otobüsü kapladığını anlattı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP