YIRCALI’YA “USTA” ÖDÜLÜ

Yayınlanma Tarihi :
YIRCALI’YA “USTA” ÖDÜLÜ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK)  Ustalara Saygı Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Ticaret Bakanı Mehmet Muş,  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, DEİK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ve İş Konseyi Başkanları, bunun yanı sıra çok sayıda iş insanının  katılımıyla DEİK Başkanı Nail Olpak’ın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Ülkemizi, DEİK nezdinde uzun yıllar temsil eden Balıkesir’in duayen işadamı A.Rona Yırcalı  “Usta” ödülünü Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve DEİK Başkanı Nail Olpak’ın elinden aldı. 

Ustalara Saygı Ödül Töreni’nde, DEİK’in küresel yolculuğunda ilk imzaları atarak, Türk iş dünyasının pusulası olan ticari diplomasinin ustaları ödüllendirildi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve DEİK Başkanı Nail Olpak tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Büyük Usta Ödülü takdim edilirken, DEİK ailesinin ticari diplomasi alanındaki usta isimlerinden A.Rona Yırcalı da  ödüle layık görüldü.

Ülkemizi, DEİK nezdinde uzun yıllar temsil eden A.Rona Yırcalı’nın yine DEİK tarafından hazırlanan  tanıtım filminin izlendiği gösterimin ardından, ödülü, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve DEİK Başkanı Nail Olpak tarafından kendisine verildi.

Törende, ödülünü aldıktan sonra konuşan A.Rona Yırcalı “Benim çalışmalarım kısa başlıklar altında hepimize bir fikir vermiştir. Bu çalışmaların hepsini beraber yaptık. Kıymetli çalışmalar olduğu kanaatindeyim,” dedi.

Yırcalı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hep beraber yaptığımız bu çalışmalarda, bendeniz, uzun yıllar gerek Türkiye Odalar Birliği, gerek DEİK, gerek ICC, gerek Dünya Odalar Birliği ve Dünya Odalar Federasyonunda bir çok konularda hizmet vermeye çalıştım. Bilhassa son zamanlarda Türkiye’mizin Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda görev alarak, dış dünyada elimden geldiği kadar desteklemeye, temsil etmeye, gayret göstermeye çabaladım. Uzun yıllar böyle kıymetli bir kuruluş haline gelmemize ufak katkılarımdan dolayı son derece memnunum. Bu yıllar zarfında yaptığım çalışmalar kıymetli bir tecrübe olmasının daha ilerisinde bir şeref konusu olmuştur. Bu kıymetli anıya ve hatıraya beni de layık gördüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanıma ve başkanıma, bu çalışmalarda katkısı geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum, teşekkürlerimi takdim ediyorum” (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP