Yayınlanma Tarihi :

YIRCALI YENİDEN TEV BAŞKANI

YIRCALI YENİDEN TEV BAŞKANI

Türk Eğitim Vakfı (TEV)  2019 yılının ilk Mütevelli Heyeti toplantısını yaparken,  Rona Yırcalı yönetim kurulu başkanlığına yeniden seçildi. 

Rona Yırcalı’nın 3 yıl boyunca başkanlık görevini yürüteceği yeni yönetimde, Başkan Yardımcılığına Adnan Adil İğnebekçili, üyeliklere Ahmet Murat Kaynar, Neslihan Türkan İyigün, Prof.Dr.Bahattin Bahadır Erdem, Sezai Emin Taşkent ve Bengi  Mısırlıoğlu seçildi. Mütevelli Heyet Başkan Yardımcılığına da Av. Zuhal Dönmezer Çakıroğlu getirildi.

Ülkemizin en önemli ve köklü vakıflarından biri olan TEV, başarılı, fakat desteğe ihtiyaç duyan gençlere yurtiçi ve yurtdışında destek oluyor. Lise, üniversite, lisans üstü ve doktora seviyesinde karşılıksız burs veriyor.

Her sene Türkiye’nin her köşesinden binlerce çocuğa eğitim imkanı sağlayan TEV, 1967 yılında rahmetli Vehbi Koç’un başkanlığında kuruldu. Kurucuları arasında Nejat Eczacıbaşı, Aydın Bolak, A. Sırrı Yırcalı, Prof.Dr. İhsan Doğramacı, Sakıp Sabancı ve Şarık Tara gibi tanınmış isimler  vardı.

Türk Eğitim Vakfı o tarihten bu yana çalışmalarını aralıksız  genişleterek devam ettiriyor. Kurulduğu günden bu yana 250.000’in üzerinde öğrenciye karşılıksız burs veren TEV, Balıkesirli  yaklaşık 10.000 civarında öğrenciye de burs sağladı.

Vakfın Balıkesir de dahil olmak üzere  15 şubesi bulunuyor. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP