Yayınlanma Tarihi :

YİNE SEÇİM YİNE OLAY!

YİNE SEÇİM YİNE OLAY!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 18 Nisan’da gerçekleştirilen komisyon seçimlerinde yaşanan tartışma ve itişmelerin ardından bugün gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği seçimleri de olaylı geçti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi ve BASKİ’nin bugün kü toplantılarının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, belediye başkanları, meclis üyeleri, aynı zamanda grup başkanı olan il ve ilçe başkanları Türkiye Belediyeler Birliği seçimleri için Salih Tozan Kültür Merkezi’ne geçti.
Divan Başkanlığını Yücel Yılmaz’ın üstlendiği seçimler öncesi, hazirun cetvelini kontrol etmek isteyen CHP Grup Başkanvekili Ali Kemal Deveciler’in “sahte vekalet olmasın” dediği iddia edildi. Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis üyesi AK Partili Yasin Sagay, bu sözlere tepki gösterdi. İkili arasında başlayan tartışmaya önce CHP İl Başkanı Serkan Sarı ardından AK Partili Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy karıştı. Aksoy, Deveciler’i sürekli ortamı germekle suçladı. Aksoy, ” Hep germekle olmaz ya. Meclise geliyorsun, geriyorsun, buraya geliyorsun geriyorsun, Ali Ağabey sonra da özür dilerim diyorsun” dedi.

Ortam tam sakinleşirken, AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Murat Tuna, görevlilerden aldığı dosyayı Deveciler’in incelediği kağıtların üstüne fırlattı. Deveciler, Tuna’ya “terbiyesizlik yapma” derken, çok sinirlendiği gözlenen Tuna “Terbiyesiz sensin. Senin benden çekeceğin var” dedi. Deveciler ise, “Git işine. Ben Grup Başkanvekiliyim sen kim oluyorsun” dedi. Tuna Kepsut Belediye Başkanı AK Partili İsmail Cankul ve partililer tarafından salona alındı.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın “Huzur içinde yapalım şu seçimi ama sende tutup hazirun listesini saklama Yasin ” derken, Yasin Sagay birden sinirlendi. Sagay, “Terbiyesizlik yapma Serkan. Ali Kemal Deveciler bana ‘hırsızlık yapmayın’ dedi. Bana ‘hırsızsın’ dedi” iddiasında bulundu. Sarı ise “Sen bana terbiyesiz ” diyemezsin diye yanıt verdi. Sarı, Sagay’ı “Sözlerine dikkat et” diye uyarırken, Sagay’ın yanıtı “Sen dikkat edeceksin” oldu.
CHP’li Sarı ise, Deveciler’in “Serkan sen karışma” sözlerine karşın Sagay’a dönüp “Sen bana terbiyesiz dedin” diyerek tepkisini sürdürdü. Sagay’ın “Terbiyesiz demiyorum terbiyesizlik yapma diyorum. Senin grup başkanvekilin yaptı, sen yapmadın. Ben hırsız değilim.’Ben hazirun listesine bakmaya geldim’ deseydi bakardı, divan herkese açık” sözleri ile yeniden sükunet sağlandı. Ardından seçimlere geçildi. Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP