DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

YILMAZ’A GÖRE 15 MİLYARLIK BORÇ YOK!

YILMAZ’A GÖRE 15 MİLYARLIK BORÇ YOK!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin önceki dönem Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti İl binasında düzenlediği toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Akın’ın ‘Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 15 milyar lira borcu var’ açıklamasına tepki gösterdi. Toplantının ardından sosyal medya hesaplarından Akın’a seslendi. 

“3.5 MİLYARLIK BORCUN 4.5 AYDA 15 MİLYARA ÇIKMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Yücel Yılmaz çok sayıda partili ve basın mensubunun katıldığı basın toplantısında , “Ahmet Akın ‘ailem’ dediği Balıkesir’e ‘Büyükşehir Belediyesinin 15 milyar lira borcu var’ diyerek yalan söylüyor. Televizyon televizyon gezerek ’15 milyar borç var’ diyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin bir tane icralık borcu yok. Büyükşehir Belediye Başkanlığı önemli bir görev. Sen ilk önce Büyükşehir Belediyesini yönetme tecrübesine kavuş.” dedi.

Yücel Yılmaz Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarının 2023 yılı itibariyle 3,5 milyar TL olduğunun mecliste de onaylandığını anımsatırken, borcun 4,5 ayda 15 milyar liraya çıkmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Yanlış yapılan bir şey varsa yargı yolunun açık olduğunu söyleyen Yılmaz, “ Balıkesir’i Türkiye’ye rezil etmeyin, böyle bir borç yok. Böyle bir iddiayla genel merkezin talimatıyla 15 milyarı tutturmak için şirketlerin hepsini bir kefeye koymayın. Fırıntaş vergi rekortmenliğinde beşinci sırada. Balıkesir’deki şirketlerin müdürleri burada yaşamaya devam ediyor. Biz de buradayız.” diye konuştu.

“DIŞARIDAN GELENLERDEN MEDET UMMAYIN”

Balıkesirli bürokratların belediyeyi yönetmesi gerektiğini savunan Yücel Yılmaz, “Balıkesir yönetilmesi, idare edilmesi, hizmetlerin yapılabilmesi için herkesin dikkatli olması gereken bir yer.  Dışarıdan gelenlerden medet ummayın. Balıkesirliler bile Balıkesir’i çok tanımıyor. Büyük bir şehir, ciddiyet ister. Her yönetimin zamana ihtiyacı var. Ama gömleğin ilk düğmesini yanlış ilikliyorlar. Saçma sapan bir rakama, yok mu arttıran gibi, 30 milyar da diyebilirlerdi. Ciddi bir iş yapılıyor. Biz itibar için çok mücadele ettik. Ahmet Akın’dan ve milletvekillerinden de aynı saygınlığı korumasını rica ediyorum” dedi.

“BALIKESİR’İN HUZURUNU KAÇIRMAYIN”

Tek korkusunun Balıkesir’de sağlanan huzurun bozulması olduğunu söyleyen  Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben başkanken bir iş kurumuyla, bir ticaret erbabıyla, bir siyasi partiyle, bir x grubuyla bu şehri gündeme kavgayla, polemiklere getirmedim, onurunu korumaya çalıştım. Yaptığımız işler, hizmet anlayışımızla, bürokratların duruşuyla, kimseye iftira etmedik. Korkuyorum Balıkesir’in huzuru bozulacak. 15 milyar borç var deyip insanları zan altında bırakıyorlar. Balıkesir’in itibarı zan altında kalıyor. Siyasetin çirkinleşmesine müsaade etmemek lazım. Balıkesir peyniriyle anılsın, yağlı güreşleriyle anılsın” 

“BALIKESİRLİLER BALIKESİR’İ DÜNYAYA ŞİKAYET EDESİN DİYE SEÇMEDİ SENİ”

Yücel Yılmaz, basın toplantısının ardından sosyal medya hesabından da Ahmet Akın’a seslendi. Yılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Ahmet Akın
Ben bakanken diye başlayan cümleler, 11 yıl milletvekilliği yaptım iddiası…
Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 15 milyar borcu var…
Alice harikalar diyarında gibi…
Kampanya sürecinde aldığın ilaçlara devam etmemeni söylemedi mi doktorlar?
Ahmet Akın, Balıkesirliler Balıkesir’i dünyaya şikayet edesin diye seçmedi seni.
CHP’li olabilirsin ama önce Balıkesirli gibi davran. Dedene layık ol. Hiçbir kuvvacı zoru görünce yalan söylemez. Büyükşehir Belediyesi hakkında yalan söyleme.
Ne iddia ettirildiğin gibi bir borç var, ne de ima etmeye çalıştığın gibi batık bir Belediye bütçesi.
Şimdi bir Balıkesirli gibi davran ve mertçe; borçları, borçların ödeme tarihlerini, bu borçların karşılığında yapılanları, yapılan harcamaların nerelere gittiğini açıkla.
Açıkla ki Balıkesirli hemşerilerimiz görsün. Şeffaflık iftira atarak sağlanamaz.
Halkın teveccühünün kıymetini bil. CHP’li alışkanlıkları Balıkesir’e taşıma.

(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP