DOLAR31,1341% 0.09
EURO33,8176% 0.03
STERLIN39,5069% 0.02
FRANG35,3716% 0.07
ALTIN2.034,91% 0,14
BITCOIN1.720.7946.259

YILDIZ’DAN ‘İSTİFA’ AÇIKLAMASI

Yayınlanma Tarihi :
YILDIZ’DAN ‘İSTİFA’ AÇIKLAMASI

Av. Gülizar Yıldız, özel sebepler , ailevi nedenler ve iş yeri ile ikamet değişikliği nedeniyle CHP Balya İlçe Başkanlığından istifa ettiğini açıklarken, “Verdiğim bu karar, partime zarar verici bir karar değil; bilakis 98 yıllık parti bayrağı yere düşmesin, çalışmalarda daha etkin insanlar görev alsın diyedir. Kimsenin değil, partimin neferiyim. Bugünden itibaren; parti üyesi olarak partim için çalışmayı sürdüreceğim.” dedi. 

CHP Balya İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Av. Gülizar Yıldız yazılı bir açıklama yaparken istifası konusunda partilileri bilgilendirdi. “Hiçbir klik, isim ardına sığınmadan hiçbir siyasi hesabı gütmeden aldığım bu kararın ardından özellikle sosyal medya üzerinden yapılan yorumları üzülerek takip etmekteyim. Ve bu açıklamayı kaleme alma sebebim de bu yorumların partimize verdiği zarara işaret etmektir” diyen Yıldız’ın açıklaması şöyle:

“KİMSENİN GÖLGESİNDE KALMADIK”

“Değerli Cumhuriyet Halk Partisi Ailem;
Çocukluğumdan beri parti rozetini bir gün Balya’da gururla taşıyıp temsil edeceğim diye kendime verdiğim sözü tutmanın gururunu yaşıyorum. Bilindiği üzere Balya, küçük bir ilçe olmasına rağmen insanların yüreğindeki enginlik tarihler boyu süregelen Anadolu kültürünün en geniş misafirperverliğine de sahiptir. Bizler bu şirin ilçede örgüt bilinciyle her türlü göreve büyük bir ciddiyet ve sevgi ile sarıldık. Hem genç hem kadın olarak Balya’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin zaferini yaşayan bir parti neferi, ilçe başkanı oldum. Her şeyden önce üyeliğin Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel direği olduğunu hiç kimsenin asla unutmaması gerektiğini bilerek köy köy sokak sokak gezerek, partimizi yerelde iktidara taşıdık. Ezber siyaseti yapmadık. Kimsenin gölgesinde de kalmadık. Çünkü bize 98 yıllık çınar olan partimizin gölgesi yeterdi. ”

“BU ONUR HAYATIM BOYUNCA TAŞIYACAĞIM EN BÜYÜK MADALYAM OLACAKTIR”

“Belediyemizi de aldıktan sonra, Balya’da Balyalıların gördüğü değişime de tanıklık etmenin onurunu yaşadım. Ve bu onur, hayat boyunca taşıyacağım en büyük madalyam olacaktır. Balıkesir tarihinin en genç ve kadın ilçe başkanı olarak örgütümüzü zafere ulaştırmada katkılarımı sundum. Hayatımdan, işimden, ailemden partim için fedakarlıklarda bulundum. Günü geldi yalnız kaldım. Ama bundan da hiçbir zaman gocunmadım, imtina etmedim.
Gelinen süreç içerisinde ise; parti terbiyesi almış biri olarak partimi yetkili kurullar dışında asla ne tartışırım, ne de tartışılmasını isterim. “

“ASLOLAN CHP’DİR”

“Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri Sivas Kongresine dayanan, resmi olarak ise 98 yıllık bir halk hareketidir. Bu geçen süreç içerisinde seçim sathına girince diğer partiler tarafından, seçim olmadığında ise aynı rozeti taktığımız kişiler tarafından acımasızca eleştirilmiştir. Bütün bu eleştirilerin sahipleri tarih tarafından değerlendirilir. Ama aslolan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi, kişilerin ve grupların değil; halkın partisidir. Mustafa Kemal Atatürk’le başlayan, yangınlar içerisinde yitik bir ülkeden geldiğimiz bugünden; aydınlık yarınlara, gençliğin, işçinin, emeklinin, emekçinin iktidarına ise Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde gidecektir.”

“KİŞİSEL HESAPLARA BENİ ALET ETMEYİN”

“Partimizde kişiler de koltuklar da makamlar da geçicidir. Aslolan girişte de söylediğim gibi üyeliktir. Özel sebeplerim, ailevi nedenlerim ve iş yeri ile ikamet değişikliğim sebebiyle İlçe Başkanlığı görevimden istifamı verdim. Balya’da daha fazla zaman yaratabilecek bir arkadaşımın bu bayrağı taşımaya devam etmesinin daha doğru olduğunu düşündüm. Pandemi sebebiyle de üye yaş ortalamamızı düşünerek kongre kararı almayı doğru bulmadım. Ama kişilerin siyasi hesaplarını, benim hür irademle aldığım kararım üzerinden görmeye kalkmaları ise üzücüdür, kırıcıdır. Bizler genç insanlarız. Ben avukatlık mesleğini icra eden bir genç kadınım. Dolayısıyla her türlü açıdan olan biteni anlamaya ve algılayamaya zekam da kapasitem de yeterlidir. “

“VEKİLLERE TEŞEKKÜR”

“Verdiğim bu karar, partime zarar verici bir karar değil; bilakis 98 yıllık parti bayrağı yere düşmesin, çalışmalarda daha etkin insanlar görev alsın diyedir.  Bu süreç içerisinde iyi niyetiyle arayan soran, siyasi hiçbir hesap taşımadan desteklerini eksik etmeyen herkese özellikle Balıkesir Milletvekilimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Ahmet AKIN, milletvekilimiz Ensar AYTEKİN ve milletvekilimiz Fikret ŞAHİN’e teşekkür ediyorum.
Kimsenin değil, partimin neferiyim.
Bugünden itibaren; parti üyesi olarak partim için çalışmayı sürdüreceğim.
Balıkesirli ve Balyalı hemşehrilerime saygıyla duyururum.”

(balikesir24saat.com)

YORUM YAP