DOLAR31,0969% -0.05
EURO33,8029% -0.05
STERLIN39,4656% -0.11
FRANG35,3538% -0.01
ALTIN2.029,96% -0,10
BITCOIN1.711.4685.075

YILDIZ AKLANDI

Yayınlanma Tarihi :
YILDIZ AKLANDI

FETÖ’den gözaltına alınan ve daha sonra serbest kalan Balıkesir Lokantacılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı ve BESOB Başkan Vekili olan Yıldız Lokantası’nın sahibi Hasan Yıldız hakkında mahkeme takipsizlik kararı verdi.

Aralık 2020 yılında Jandarma’nın 12 ilde düzenlediği FETÖ Operasyonu ile gözaltına alınan ve daha sonra mahkeme kararıyla serbest bırakılan Balıkesir Lokantacılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkan Vekili olan Yıldız Lokantası’nın sahibi Hasan Yıldız; Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2020/14165 Soruşturma, 2021/9815 nolu karar ile hakkında kavuşturulmaya yer olmadığına karar verildi.

ÖRGÜT İLE HİÇBİR KAYDI BULUNMADI

Kararda; “Şüpheli Hasan Yıldız hakkında yapılan soruşturmada KHK kapsamında kapatılan iş yerlerinde çalışma kaydının bulunmadığı, Bylock kullandığına dair belgeye rastlanmadığı, FETÖ/PDY iltisakı nedeniyle kapatılan Dernek, Vakıf ve Sendikalarda kaydının bulunmadığı, örgüt iltisakı nedeniyle kapatılan okullarda kaydının bulunmadığı, Bank Asyada hesabının bulunmadığı, şüphelinin kullandığı tespit edilen telefon hattının alınan HTS kayıtları üzerinde yapılan incelemede hiçbir suç unsuruna rastlanılmadığı” denildi.

YILDIZ “HİÇBİR GÜÇ BİZİM BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKTIR”

Balıkesir Lokantacılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı ve BESOB Başkan Vekili olan Yıldız Lokantasının sahibi Hasan Yıldız hakkında alınan takipsizlik kararı sonrasında hiç şaşırmadığını ifade ederek “Biz her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Geçmişte olduğu gibi şimdide u hain terör örgütü ile bir bağımız olmamıştır. Bu durum Yüce Türk mahkemeleri tarafından da tescillenmiştir. Adalete güvenimiz tamdır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu gece ve devamındaki Demokrasi nöbetlerinde hep ön saflarda bulunduk. Biz esnaf teşkilatları olarak o en uzun gecede 51 şehit verdik. Ülkemiz üzerinde kötü emel besleyenler hiçbir zaman heveslenmesinler. Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet hep var olacaktır. Hiçbir güç bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Allah bir daha bu günleri bizlere yaşatmasın” diye konuştu.

YORUM YAP