DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.8651.497

“ARTIK GİDECEKLER”

Yayınlanma Tarihi :
“ARTIK GİDECEKLER”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bigadiç ve Sındırgı’da vatandaşla kucaklaştı. “Yiğidi kuru soğana muhtaç edenler artık gidecek. Mutlaka iktidar olacağız” diyen Ahmet Akın, çiftçinin, emeklinin, esnafın, kadınların ve gençlerin desteği ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacaklarını vurguladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Balıkesir’i karış karış gezip, sıkmadık el bırakmıyor.

Balıkesir ve ilçelerinde seçim çalışmalarını durmaksızın sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Millet İttifakı olarak yapacaklarını anlatıyor. Bigadiç ziyaretlerinde vatandaşların  yoğun ilgisiyle karşılanan Ahmet Akın,   Balıkesir’in hakkını almak için sandıkta tarih yazacağını söyledi.

Millet İttifakı iktidarında köylerin ve kırsal alanın yeniden canlandırılacağını, üretime, tarım ve hayvancılığa önem verileceğini, kapalı olan köy okullarının yeniden açılacağını, kalkınma hamlelerinin üretici köylü ile birlikte gerçekleştirileceğini söyleyen Ahmet Akın, pazar ve esnaf ziyaretlerinde bulunduğu Bigadiç’te bor madenlerine de dikkat çekti.  Akın şöyle konuştu:

“BİR DEMET FİYATINA BOR SATIYORLAR”

“Bigadiç, bir değerdir. Bugüne kadar kıymetini bilmediler. ‘Bordan para kazanıyoruz’ diye övünüyorlar ama bir demet maydanoz fiyatına bor satıyorlar. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli Bor mineralleri madenlerinden birine sahibiz. Bor madenini buradan çıkardılar işlemeden götürüp sattılar. Oysa bor madeni bugün dünyanın en kıymetli madenleri arasında. Teknoloji yatırımı yapmazsan, işlemeden olduğu gibi çıkarıp satarsan ülkeye hiçbir katma değeri olmaz. Bigadiç’e söz veriyoruz. Teknolojik bor yatırımlarını getireceğiz. Tesisler kuracağız. Burada istihdamı artıracağız. Emekçi madencilerimiz, işçilerimiz de kazanacak memleketimiz de kazanacak. Bigadiç kazanacak! Türkiye kazanacak.”

HEP BİRLİKTE MİLLET İTTİFAKI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİ AÇTILAR 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bigadiç ziyaretleri sonrasında Sındırgı’ya gitti. Burada CHP Balıkesir Milletvekili 3. sıra adayı DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın ile birlikte Millet İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni açtı. Ahmet Akın, Kınık, Yüreğil, Işıklar, Gölcük, Kozlu ve Akçakısrak mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşların sevgi gösterileriyle  karşılanan Ahmet Akın, “Söz Sındırgı hakkını alacak. Yiğidi kuru soğana muhtaç edenler artık gidecek. Süt hayvanını kesip evladını okutmak için toprağını satanlara kulaklarını tıkayanlar gidecek. Buğdayını, domatesini, pancarını varını yoğunu bereketli topraklarımızdan kazanan emektar çiftçilerimizin yüzü 14 Mayıs’tan sonra gülecek. Sana söz hemşehrim. Yine baharlar gelecek” diye konuştu.

Büyük ilgi gören Akın ve Dalgın’a eşlik eden CHP Sındırgı İlçe Başkanı Serkan Sak ise , “Sındırgı değişim istiyor” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP