YENİTÜRK “YERELDE ZAFER” İÇİN ADAY

Yayınlanma Tarihi :
YENİTÜRK “YERELDE ZAFER” İÇİN ADAY

CHP’nin en çok üyeye sahip olduğu ilçelerden Altıeylül’de kongre için geri sayım başlarken, Hüseyin Yenitürk de adaylığını açıkladı. “Yerelde zafer ” sloganı ile başkanlığa aday olan Yenitürk, “Kişisel hiçbir beklentim, ikinci ajandam yok. Yıllardır partim için çalıştım. Şimdi bu deneyimlerim ile Büyükşehir ve Altıeylül ilçemizde yerel seçimlerde partimizi iktidar yaparak, CHP bayrağını belediyelerimizde birlikte dalgalandıracağız.” dedi. 

Coşkun YAMAN / Memet KOŞAR (balikesir24saat.com) CHP’nin 27 Ağustos pazar günü yapılacak Altıeylül İlçe kongresi öncesi Sinan Ayhan ve Hakan Keskin‘in ardından Hüseyin Yenitürk bir basın toplantısı ile adaylığını açıkladı.

Daha önce Altıeylül İlçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan, daha sonra il yönetim kurulu üyeliğine seçilen Yenitürk, ilçe merkezindeki toplantıda ekibini tanıttı, projelerini anlattı.

SEKA’dan emekli olan, SEKA işçilerinin sendikası Selüloz-İş’te yöneticilik ve iş yeri disiplin kurulu üyeliği yapan, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Tüketici Hakları Koruma Derneğinin aktif üyesi olan  Yenitürk, “Emeğin değerini ve mücadelesini bilen, işçi sınıfının bireyi, Atatürk devrimcisi ve kamucu ekonominin savunucularındanım. Laik, demokratik sosyal hukuk devleti olarak anayasamızda yer alan kavramın günümüz yönetimince uygulamada içeriği boşaltılmıştır.  Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti acilen kuruluş ayarlarına dönmelidir. Laikliğin ne olduğu, vazgeçilmezliği, beka sorunu olduğu anlatılmalı ve benimsenmelidir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik yangın artık her kesimi yakar durumdadır. Acilen, uygulanan yanlış ekonomi politikaları sonlandırılmalıdır. Halkımızın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları,  partimizin sosyal belediyecilik anlayışı ve yaklaşımı ile aşmaya ve halkımızı rahatlatmaya çalışıyoruz. Kentimizde de yerel yönetimde sağlayacağımız zaferle halkımızı sosyal belediyecilikle buluşturacağız.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR VE ALTIEYLÜL’DE CHP BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ”

Yenitürk açıklamasında şu mesajları verdi:

“Siyasette aktif olarak Altıeylül ilçemizde örgüt sorumlusu olarak çalıştım. 2019 yerel seçimlerinde her türlü saha çalışmasında görev yaptım. Bu konuda yeterli bilgim, tecrübem ve deneyimlerim oldu. Önümüzdeki 2023 yerel seçim çalışmalarımızda bu yönden hiçbir sıkıntımız olmayacaktır. Sonraki görevim ise İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı oldu. İl örgütümüzün her türlü çalışmaları hakkında yeterince bilgiye sahip oldum. İl yöneticiliğim esnasında ‘Milletin Sesi’  ve ‘Millet Buluşması’  mitinglerinin düzenleme komitelerinde sorumluluk aldım. Genel seçimlerin her aşamasında her etkinliğinde bulundum. Kişisel hiçbir beklentim, ikinci ajandam yok. Yıllardır partim için çalıştım. Şimdi bu deneyimlerim ile Büyükşehir ve Altıeylül ilçemizde yerel seçimlerde partimizi iktidar yaparak, CHP bayrağını belediyelerimizde birlikte dalgalandıracağız.”MİLLETVEKİLİ SARI’DAN DESTEK

Hüseyin Yenitürk’ün basın toplantısına il yönetiminde birlikte uzun süre çalıştığı  CHP Balıkesir milletvekili Serkan Sarı  da katılıp destek verdi.  Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ve ilçe yönetim kurulu üyeleri,  il yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve  partililer de toplantıda hazır bulundu .“ ÖRGÜTLÜ, PLANLI, DİSİPLİNLİ, DENETİMLİ ÇALIŞACAĞIZ”

Çalışma grubumuzda yer alan arkadaşlarımla beraber; birlik ve beraberlik içinde; genç, dinamik, istekli bir ekip ve tecrübeli kadromuzla amacımıza ulaşacağımıza inancımız tamdır. Başarmak için önce inanmak, sonra da çalışmak gerekir. Toplumun her kesiminden, kadromuzda yer verdiğimiz ekip arkadaşlarımızla, gençlerimize, kadınlarımıza yetki, sorumluluk vererek Cumhuriyet Halk Partisi’ni her yerde görünür kılacağız. Çalışma yöntemimizde dört ana unsura dikkat edeceğiz. Örgütlü, Planlı, Disiplinli, Denetimli çalışacağız.”

“ÖBEK ÇALIŞMASI İLE EN GENİŞ SEÇMEN KİTESİNE ULAŞACAĞIZ”

“En üst düzeyde başarı sağlamak için zamanı ve emeği en uygun şekilde kullanacağız. Bu konuda yeterli tecrübe ve deneyime sahibiz. Sokak sokak, kapı kapı dolaşarak öbek çalışmasını hayata geçireceğiz. Bu sayede en geniş seçmen kitlesine ulaşacağız. Partimizin sosyal belediyecilik anlayışını ve yapılan çalışmaların örneklerini anlatacağız.”

“HEDEF NİTELİKLİ ÜYE”

“Üye yapılanmasındaki durumu ve sıkıntıları yakinen biliyoruz. Bu nedenle nicelikten daha çok nitelikli üye yapılanmasına ağırlık vereceğiz. Tüm üyelerimizin ilçe binamızı biliyor olmasını sağlayacağız. İletişimsiz üye bırakmayacağız. Üyelerimize ve mahalle delegelerimize görevler vereceğiz. Gençlerimizden ve kadınlarımızdan bu konuda öncü çalışma grupları oluşturacağız. Sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak fabrikalarda çalışanlar ile işsiz ve yoksul yurttaşlarımızla partimizi buluşturacağız. Önceki yıllarda olduğu gibi partimizin sosyal demokrat, halkçı ve ezilenden yana olan vasıflarını öne çıkaracağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin umudun partisi olduğunu, kimsesizlerin kimsesi olduğunu ve mevcut ucube sistemden kurtulmanın çaresi olduğunu anlatacağız. Partimizin her üyesinin tüzüğe ve yönetmeliklere uygun davranması hususunda dikkatli ve disiplinli olacağız. Bilinçli, akıllı çalışmalarımızla elde ettiğimiz sonuçları ve tespitleri sorunların çözümü için üst kurullarımıza ısrarla anlatacağız. Partimizin tabanının sesi olacağız. Bizler bu görevi başaracağımıza inanıyoruz.” 

YORUM YAP