DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.627.2371.084

YENİ REKTÖRDEN “ŞEFFAFLIK” VE “AKADEMİK SORUMLULUK” MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
YENİ REKTÖRDEN “ŞEFFAFLIK” VE “AKADEMİK SORUMLULUK” MESAJI

Balıkesir Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, görevine başlarken, “şeffaflık”, “katılımcılık”, “akademik sorumluluk” ve “görev şuuru” mesajı verdi.

Coşkun YAMAN( balikesir24saat.com) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yücel Oğurlu yeni görevine başladı.

Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim programında görevi Prof. Dr. İlter Kuş’tan devraldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu törende yaptığı değerlendirmede, önceki dönem rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkür ederken; “Üniversitenin gelişimi için bugüne kadarki hizmetleriniz, gerçekleştirdiğiniz çalışmalar ve gösterdiğiniz gayretler için tebrik ediyorum. İnşallah yarım kalan projeleri tamamlayacak ve yeni proje yaklaşımlarıyla hep birlikte ilerleyeceğiz” diye konuştu.

Prof. Dr. Kuş da yeni dönemde başarılar dilediği Prof. Dr. Oğurlu’ya Rektörlük görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Kuş, üniversitenin gelişimi için her zaman destek vereceğini dile getirdi.

Tören  Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu tarafından, Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkür plaketi ve çiçek takdimi ile sona erdi.

REKTÖR’DEN MESAJ

Balıkesir Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üniversitenin sosyal medya hesabından çalışma arkadaşlarına ve öğrencilere seslendi. Rektör Oğurlu, “şeffaflık”, “katılımcılık”, “akademik sorumluluk” ve “görev şuuru” mesajı verdi.

Rektör Oğurlu’nun mesajı şöyle:
“Değerli çalışma arkadaşlarım ve sevgili öğrencilerimiz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak 11.01.2023 tarihi itibariyle atanmış bulunmaktayım.Şahsımı bu görev için teklif eden Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof.Dr. Erol Özvar’a ve tensib eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.
Bu vesileyle, şeffaflık içerisinde, katılımcı bir tarzda, akademik sorumluluk ve görev şuuru ile ifa edeceğim vazifemin Baıkesir Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize başarı, hayır ve iyilikler getirmesini diliyorum. Selam ve saygılarımla…”

YORUM YAP