YENİ HİZMET BİNASI CAZİBE MERKEZİ DE OLACAK

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karatepe’de  süren yeni hizmet binası çalışmalarını yerinde inceledi.  Gece geç saatlerde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile bir araya gelen Başkan Avcı, hizmet binasının aynı zamanda bir yaşam alanı olacağını vurguladı. Avcı, ” Hizmet binamızla birlikte meydanlarıyla yeşil alanlarıyla nikâh salonlarıyla, toplantı salonlarıyla vatandaşlarımızın 24 saat yaşayacakları bir alanı ilçemize kazandıracağız.” dedi.

2500 KAMYON HAFRİYAT ÇIKARTILDI

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Yeni belediye binası inşaat çalışmalarına başladığımız günden bugüne kadar 2 bin 500 kamyon hafriyat çıkartıldı. Çalışmaların daha yarısına gelmiş durumdayız. İnşallah geri kalan kısımları da en kısa zamanda tamamlayacağız. Belediyenin yeni hizmet binası aynı zamanda Altıeylül’ün cazibe merkezi olacak. Meydanlarıyla yeşil alanlarıyla nikâh salonlarıyla, toplantı salonlarıyla vatandaşlarımızın 24 saat yaşayacakları bir alanı ilçemize kazandıracağız. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı olsun”dedi.

 “EKİPLERİMİZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Altıeylül Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğünün babayiğitleri şoför kardeşlerimizle akşam saatinde bir araya geldik. Belediye olarak yeni belediye binamızın hafriyat çalışmalarını biz gerçekleştiriyoruz. Hafriyat çalışmalarını bitirdikten sonra önümüzdeki günlerde ihalesini yapmış olduğumuz müteahhit çalışmalarına başlayacak. İlçemiz için emek veriyoruz, gayret sarf ediyoruz. İlçemiz için yarınlarımız daha güzel olsun diye gece gündüz demeden personellerimizle birlikte çalışıyoruz. Bu çalışmayı aşkla azimle gayretle yapan bütün personelime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Emek veriyorlar, fedarlık yapıyorlar ve bunun sonucunda da güzel işleri Altıeylül olarak başarıyoruz.  “

“ŞEHRİMİZİN EKSİKLERİNİ GİDERMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

” Tabii bu şu demek değildir. Belediye olarak ilçe olarak bütün sorunları çözmüş durumdayız böyle bir iddiamız yok ama bir iddiamız var; şehrimiz için emek veriyor, gayret ediyor ve mücadele ediyoruz. Şehrimiz için eksiklerimizi gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bazı birimlerimiz 24 saat esasına göre çalışıyor, bazı birimlerimiz de mesai saatleri içerisinde Altıeylül’e hizmet için görevlerini sürdürüyor.”

” ALTIEYLÜL’E CAZİBE MERKEZİ KAZANDIRACAĞIZ”

“Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz  gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışmalarını devam ettiriyor. Ben bütün çalışanlarımızı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah burada güzel bir binayı güzel bir tesisi ilçemize kazandırırken, sadece bir bina değil aynı zamanda bir yaşam alanı olacak. Aynı zamanda cazibe merkezi olacak. Meydanlarıyla yeşil alanlarıyla nikâh salonlarıyla, toplantı salonlarıyla vatandaşlarımızın 24 saat yaşayacakları bir alanı kazandıracağız. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı olsun”

ALTIEYLÜL BELEDİYE HİZMET BİNASI PROJESİ  

Altıeylül Belediyesi’nin yeni hizmet binasının arsa alanı 13 bin 405 m, toplam proje alanı 28 bin 108 m ve yeşil alan ve parkların merkezinde kent meydanı 13 bin 279 olarak belirlendi. Proje alanı içerisinde; sahip olduğu akıllı bina özelliği ile kendi elektriğini üretecek, yağmur suyunun depolanarak tekrardan kullanıma kazandırılması, toplantı salonları ve meclis salonu, arşiv alanları, sığınak, mescit, kafeterya-restoran, kreş/çocuk gündüz bakımevi, açık-kapalı otopark, açık-kapalı oturma alanları ve sosyal etkinlik alanları yer alacak.

Basın No:ILN01910286