DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001
Yayınlanma Tarihi :

“YENİ HAVAALANI’NIN ADI ‘KUVA-Yİ MİLLİYE’ OLSUN”

“YENİ HAVAALANI’NIN ADI ‘KUVA-Yİ MİLLİYE’ OLSUN”

CHP Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, yapımı devam eden Balıkesir Merkez Havaalanı’nın isminin Kuvâ-yi Milliye Havaalanı olması için hazırladığı yasa teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sundu.

İzmir’in işgalinden sonra Anadolu’da Kuvâ-yi Milliye ruhunun ilk kıvılcımını yakan Balıkesir’in modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına öncülük eden şehirlerden bir tanesi olduğunu vurgulayan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin; “Balıkesir halkı Yunan ordularının Anadolu’ya geçişini 13 ay boyunca engellemiş; Mustafa Kemal ve arkadaşlarına önemli zaman kazandırarak, gerekli hazırlıkları tamamlamalarının yolunu açmışlardır” dedi.


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda Anadolu’nun bütün şehirlerinin kahramanca bir tutum sergilediğini ve birçok şehrin bu kahramanlıklardan dolayı ödüllendirildiğini vurgulayan milletvekili Şahin; “Kuvâ-yi Milliye’nin Başkenti olarak anılan Balıkesir’imizin merkezine yapılacak olan havaalanın isminin ‘ ‘Kuvâ-yi Milliye Havaalanı’’ olması bölge halkının talep ve istekleri doğrultusunda yaptığımız bir çalışmadır.  Balıkesir’de inşa edilecek olan önemli bir yapıya Kuvâ-yi Milliye isminin verilmesinin Balıkesirli hemşehrilerimizin hakkı olduğunu düşünüyor; tüm siyasi partilerin milletvekillerinden destek beklediğimi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP