DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

YENİ BİR BALIKESİR VİZYONU İÇİN SÖZ SENDE

YENİ BİR BALIKESİR VİZYONU İÇİN SÖZ SENDE

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” ortaya koymak amacıyla “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” düzenliyor. 30-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek kongreye; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacak. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Kuvâ-yı Milliye’nin ve Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ruhuna uygun “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” ortaya koymak için şehrin bütün bileşenlerinin katılacağı “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” yapmaya hazırlanıyor.

30-31 Mayıs günlerinde Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak ve iki gün sürecek “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” ile hem temel kentsel sorunlar birçok ana başlık altında masaya yatırılarak kolektif bir akılla ortak çözümler üretilecek hem de söze, karara ve yetkiye Balıkesirlilerin katılımı sağlanacak.

“BALIKESİR’İN GELECEĞİNİ, BALIKESİRLİLERLE PLANLAYACAK”

Şehrin bütün yerel aktörleriyle ortak bir “kent laboratuvarı” oluşturularak kente yeni bir vizyon ve yönetim perspektifi sunacak olan Dönüşüm Kongresi’nde; katılımcılıktan taviz verilmeden, şehrin kendine özgü koşullarından da yola çıkarak “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” oluşturulacak. Böylelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir’in geleceğini yine Balıkesirlilerle birlikte planlayacak.

“ŞEHRİN TÜM AKTÖRLERİ DÖNÜŞÜMÜ KONUŞACAK”

Aktif katılım, hesap verebilirlik, şeffaflık ve iş birliği ilkelerinin öne çıkarılacağı; yenilikçilik ve sürdürülebilirliğin sağlanacağı Balıkesir Dönüşüm Kongresi’nde hiçbir ayrım gözetmeksizin şehrin bütün aktörleri yer alacak.

Meslek odaları, sendikalar, üniversiteler, akademisyenler, STK’lar, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumu temsilcileri, ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri gibi birçok aktör, Balıkesir’in dönüşümünü konuşacak.

10 OTURUM VE 10 ÇALIŞMA GRUBU 

Balıkesir’i, herkesin mutlu yaşadığı bir “dünya kenti” yapmak, tüm vatandaşların kentin her noktasında kendilerini özgür hissettiği, bireyin güçlendirildiği, kapsayıcı ve güçlü bir katılımcılığı esas alan yönetim anlayışıyla ortak yaşam kültürüne sahip bir kent yaratmak amacıyla yapılacak kongrede; 10 oturum ve 10 çalışma grubu gerçekleştirilecek. Balıkesir’in; gücüne, tarihine, birikimine ve insanına güvenen bir gelecek planını ortaya koyulacak kongre, dönüşümün yol haritasına da katkı sağlayacak.

TECRÜBELİ BAŞKANLAR ‘PLANLI KENT ÖRNEKLERİ’Nİ KONUŞACAK

İkinci günün son oturumunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın moderatörlüğünde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Planlı Kent Örnekleri” başlığında konuşmalarını yapacak. Sonrasında ise Başkan Ahmet Akın, Balıkesir Dönüşüm Kongresi’nin sonuç bildirgesinin sunumunu yapacak.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

Kemal Büyükışık 16 Mayıs 2024 / 18:04 Yanıtla

Yeniden dönüşüm için planlanan bu vizyon toplantılarına şehrimizde yaşayan tüketicilerimizin sorunlarını da TÜKODER (Tüketiciyi koruma derneği)olarak dile getirmek isteriz,davet edilirse katılırız.