YAZ DOLU DOLU GEÇECEK

Yayınlanma Tarihi :
YAZ DOLU DOLU GEÇECEK

Balıkesir Valiliği öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğinde “Yaza Hareketli Giriyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek “Yaz Spor Okulları’nın işbirliği protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Olimpik Yüzme Havuzu toplantı salonunda yapılan imza töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, bu yıl yaz spor okullarında 15 bin çocuğa ulaşmak istediklerini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Her sene yaz mevsiminde birçok faaliyette bulunuyorduk. Bu yıl Valiliğimizin öncülüğünde ilgili kurumlarımızla çok güzel bir organizasyona imza atmayı planlıyoruz. Bütün gençlerimizi spor yapmaya davet ediyoruz. Bu süreç içerisinde binlerce öğrencimize eğitim vermemizin yanı sıra tatillerini verimli geçirmiş olmalarını sağlayacağız. Belirli branşlarda da ileride şehrimizi temsil edecek gençleri de seçmiş olacağız. Şortları, tişörtleri ve spor fileleri büyükşehirden verilmek üzere başvuran tüm gençlerimizi kurslarımıza davet ediyoruz. Yaza hareketli başlıyoruz.” diye konuştu.

Vali Hasan Şıldak ise yaz spor okullarının aslında Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün rutin faaliyetlerinden biri olduğunu anımsatırken, ” Bu yaz ‘Yaza Hareketli Giriyoruz’ programıyla daha geniş farklı bir uygulama yapıyoruz. Spor dostu Büyükşehir Belediyemizi Gençlik Spor Müdürlüğümüzün faaliyetleri ile birleştiriyoruz. Bununla da yetinmiyoruz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, İl Müftülüğümüz bünyesinde onların hizmet alanında bulunan gençlerimizi, çocuklarımızı kurslara bu organizasyon çatısı altına davet ediyoruz. 15 bin genç ve çocuğumuzun hedeflendiği bu çalışmada 37 branşta 42 tesisimizde gençlerimiz, çocuklarımız doya doya bir yaz yaşayacaklar.” dedi.

Daha sonra Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost ve Balıkesir Müftüsü Celal Sürgeç yaz spor okulları iş birliği protokolünü imzaladılar.

İmza töreninin ardından Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemede bulunan Vali Şıldak ve beraberindekiler daha sonra İtalya’da yapılacak Down Sendromu Futsal Avrupa Şampiyonası’na Balıkesir’de hazırlanan Down Sendromlular Futsal Milli Takımı’na başarılar dileklerinde bulundular.( balikesir24saat.com)

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

İstanbulsporİstanbulspor
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
GalatasarayGalatasaray
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

HataysporHatayspor
Gaziantep FKGaziantep FK
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

AlanyasporAlanyaspor
AntalyasporAntalyaspor
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

MKE AnkaragücüMKE Ankaragücü
SivassporSivasspor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

KaragümrükKaragümrük
KayserisporKayserispor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

KasımpaşaKasımpaşa
FenerbahçeFenerbahçe
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

Adana DemirsporAdana Demirspor
KonyasporKonyaspor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

TrabzonsporTrabzonspor
SamsunsporSamsunspor
04 Mayıs 2024

17:30
- - -

PendiksporPendikspor
İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
04 Mayıs 2024

17:30
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
DETAYLI FİKSTÜR