DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

YAVUZ: “BİRİNCİ KULAĞA HOŞ GELİYOR” ÇÖMEZ: “BİRİNCİ AMA GİDİCİ”

Yayınlanma Tarihi :
YAVUZ: “BİRİNCİ KULAĞA HOŞ GELİYOR” ÇÖMEZ: “BİRİNCİ AMA GİDİCİ”

İYİ Partili Turhan Çömez, AK Partili Ali İhsan Yavuz’un, cumhurbaşkanı seçiminde oy pusulasında Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk sırada yer almasına ilişkin yaptığı “Birinci kulağa daha hoş geliyor.” açıklamasına yanıt verdi : “Birinci ama gidici. Biraz sabret” 

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanlığı seçiminde oy pusulasında ilk sırada yer almasının şanslı bir kura olduğunu söyledi.

Yavuz, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığında, cumhurbaşkanı adaylarının 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesinin ardından değerlendirmede bulunurken, “Pusulanın neresinde olursanız olun seçime aynı giriyorsunuz. Ama birinci kulağa daha hoş geliyor, içimizi daha ferahlatıyor. İnşallah 14 Mayıs’ta da açık ara sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci olduğunu göreceğiz” dedi.

“BİRİNCİ AMA GİDİCİ”

Yavuz’un açıklamalarına yanıt eski AK Parti Balıkesir milletvekili ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın eski doktoru İYİ Partili Turhan Çömez‘den geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili aday adayı Çömez, “AKP’li Ali İhsan Yavuz oy pusulası sıralamasını değerlendirmiş; ‘Birinci kulağa daha hoş geliyor.’  Ali İhsan, ‘Birinci ama gidici, hiç bir şey olmasa da bir şeyler olacak, biraz sabret!’  mesajını paylaştı.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP