DOLAR31,1265% 0.27
EURO33,8056% 0.5
STERLIN39,4669% 0.23
FRANG35,3436% 0.3
ALTIN2.028,80% -0,19
BITCOIN1.673.4943.151

“YATIRIMLARIMIZI KREDİ İLE DEĞİL ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YAPIYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“YATIRIMLARIMIZI KREDİ İLE DEĞİL ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YAPIYORUZ”

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecileri konuk eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yatırımlar için kredi almadıklarını belirtirken, “Yatırımlarımızın tamamının kaynağını kendimiz yarattık” diye konuştu. Başkan Deveciler Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olacağını yönündeki iddiaların dedikodudan ibaret olduğunu vurguladı. 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecilerle bir araya geldi. Belediye’ye ait Blue Port Hotel’de düzenlenen kahvaltı organizasyonuna 50’nin üzerinde gazeteci katıldı.

Kahvaltının ardından açıklamalar yapan Deveciler, “ Basın emekçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Yürüyeceğimiz yolda, sizlerin öneri ve eleştirileri bizlere yol gösterecek. Bugün sizin gününüz fakat ne yazık ki basınımız özgür değil.  Özellikle yerel basın, yerel yönetimlerin icraatlarından yol gösterici olmaktadır” diye konuştu.

“İLLER BANKASINDAN BİR KURUŞ BİLE KREDİ ALMADIK”

Toplantıda  Burhaniye’de yapılan projelerle ilgili bir faaliyet filmi gösterildi. Başkan Deveciler, bir gazetecinin “Yatırımlar için kredi kullanıyor musunuz?” sorusu üzerine “İller bankasından bir kuruş bile kredi almadık. Almayacağız da, yatırımlarımızın tamamının kaynağını kendimiz yarattık” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR’E ADAY DEĞİLİM”

“Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız?” sorusu üzerine Başkan Deveciler, “Hayır değilim. Bunlar dedikodu. Benim bu yönde adaylığım söz konusu değil.” dedi. Deveciler tek amacının memleketi Burhaniye’ye hizmet olduğunu vurguladı.

“BELEDİYE BAŞKANI TİCARET YAPMAMALI”

Bir soru üzerine Burhaniye’nin zengin kaynakları olduğunu belirten Başkan Deveciler “Biz kendi kaynaklarımızı yaratabilecek bir ilçeyiz. 38 yıllık siyasetçiyim, bu zamana kadar kimseden sponsorluk almadım, almam da. Ayrıca Belediye başkanının tek işi olacak o da Başkanlık. Onun haricinde başka bir işle uğraşırsa kafasının yarısı oraya odaklanır ve verimli olmaz” dedi.

Toplantıda gazetecilere Başkan Deveciler ile birlikte Başkan Yardımcıları Murat Yazgan ve Tamer Midilli , Kültür İşleri-Basın Müdürü Rukiye Güven ve teknik birim müdürleri de eşlik etti.

YORUM YAP