DOLAR31,1106% 0.21
EURO33,7146% 0.23
STERLIN39,4102% 0.09
FRANG35,3134% 0.22
ALTIN2.034,17% 0,08
BITCOIN1.619.445-0.733

YATAĞA BAĞIMLIYDI, AYAĞA KALKTI, YÜRÜMEYE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
YATAĞA BAĞIMLIYDI, AYAĞA KALKTI, YÜRÜMEYE BAŞLADI

Şanlıurfa’da yaşayan M.B. omurgasında metastaz gelişmesi sonuncu yatağa bağımlı hale geldi. Yaşadığı  şehirde ve civar şehirlerde birçok doktora giden M.B.  hiçbiri ameliyat yapmaya yanaşmayınca 1500 km’lik yolu aşıp Balıkesir’e geldi. Atatürk Şehir Hastanesi’nde Op. Dr. İrfan Tepe, Op. Dr. Ali Ertuğrul ve ekibi tarafından  ameliyat edilen M.B. ayağa kalkıp, yürümeye başladı.

Şanlıurfa’da ikamet eeden M. B. isimli hasta omurgasında metastaz gelişmesi sonuncu hareket kabiliyetini yitirirken, yatağa bağımlı bir şekilde hayatını sürdürmeye başladı.

Atatürk Şehir Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op. Dr. İrfan Tepe’ye ulaşan hasta ve yakınları muayene ve ameliyat için olumlu görüş aldıktan sonra Balıkesir’e geldiler. Gerekli muayene ve tetkiklerin ardından ortopedi uzmanları Op. Dr. İrfan Tepe, Op. Dr. Ali Ertuğrul ve ekibi tarafından omurga ameliyatı başarılı bir şekilde yapılan hasta, ameliyattan sonraki gün hızla iyileşerek yürümeye başladı.

AMELİYAT İÇİN 1500 KM YOL GELDİ

Hasta M.B. yaptığı açıklamada; “ Son bir aydır tamamen yatağa bağımlıydım. Dizlerimin üzerinde emekleyerek lavaboya ancak gidebiliyordum. Yaşadığım şehirde ve civar şehirlerde birçok doktora gittim hiçbiri ameliyat yapmaya yanaşmadı. Doktorum İrfan Bey’e ameliyat olmak için 1500 km. yol geldim. Başka çarem yoktu. Allaha şükür ki artık tek başıma yürüyebiliyorum. Ben şimdi yeniden dünyaya geldim. Başta Atatürk Şehir Hastanesi doktorları İrfan Tepe ve Ali Ertuğrul olmak üzere, Ortopedi Servisi hemşire ve çalışanlarına, ilgi ve güler yüzlüğünden dolayı tüm hastane personeline çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Op. Dr. İrfan Tepe ameliyatla ilgili şu bilgiyi verdi:
“Hastanın tümör metastazına bağlı omurgasında (L5, S1) kırık vardı. Kırığa ve ağrıya bağlı olarak yaklaşık bir aydır yatağa bağımlı hale gelmişti. Türkiye’nin birçok merkezinde omurgaya metastaz yapmış onkolojik hastalar kaderine terk ediliyor. Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmıyor ve hasta yatağa bağımlı hale geliyor. Kanser hastalarının yatağa bağımlı hale gelmesi onların moral-motivasyonunu düşürerek iyileşmesini neredeyse imkansız hale getiriyor. Biz hastanemizde Dr. Ali Ertuğrul ile beraber omurgaya metastaz yapmış hastaları çok rahatlıkla tedavi edebiliyoruz. İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde vertebra ameliyatı yapan merkezlere gidip doktor aramasına gerek kalmadan hastanemizde tedavi olma imkanı sunuyoruz. Hastanemizde onkolojik vertebra (omur)  operasyonlarını yapmaya başladık ve bunu halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle nitelikli ameliyatların yapılmasında her türlü destek ve imkanları sağlayan İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Mert ve Başhekimimiz Prof.Dr Volkan Yüksel’e teşekkürlerimi sunuyorum”  http://balikesir24saat.com

 

 

YORUM YAP