“YAŞAYAN NEHİRLER” İÇİN ULUSLAR ÖTESİ DAYANIŞMA « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

19 Kasım 2021 - 06:08

“YAŞAYAN NEHİRLER” İÇİN ULUSLAR ÖTESİ DAYANIŞMA

“YAŞAYAN NEHİRLER” İÇİN ULUSLAR ÖTESİ DAYANIŞMA
Son Güncelleme :

12 Kasım 2019 - 23:31

Avrupa Birliği Erasmus+ KA201 programı kapsamında, Balıkesir Üniversitesinin ortağı olduğu “Yaşayan Nehirler” (Living Rivers) adlı proje çerçevesinde 3. Uluslar Ötesi toplantı Balıkesir’de gerçekleştirildi. Toplantıda  Portekiz, İspanya ve Romanya’dan toplam 15 katılımcı yer aldı.

TEMİZ NEHİRLER İÇİN PROJE ÜRETİYORLAR

Proje koordinatörü Necatibey Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Tuncay Sarıtaş, bu etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:

“Proje konsorsiyumu 7 ortaktan oluşmaktadır. Portekiz’den 3, İspanya’dan 2 ve Romanya’dan bir ortağın yer aldığı projede Türkiye’den Balıkesir Üniversitesi ortak olarak yer almaktadır. Projenin amacı iyi tanımlanmış ve küresel eylemler ışığında kaynaklar ve araçların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile sürdürülebilir temiz nehirlere sahip olmak için gerekli bilgi, beceri ve farkındalıkların oluşturulmasıdır. Bu amaç doğrultusunda, yenilikçi uygulamalara yönelik E-kitap ve Web Platform olmak üzere iki proje çıktısı üretilecektir”

BALIKESİR KÜLTÜRÜNÜ DE TANIDILAR

Projenin bilimsel ve araştırma toplantısının yanı sıra Türkiye’ye gelen konuklara Türk kültürüne ve Balıkesir ilimizin turizmine yönelik geleneksel, yöresel tanıtımlar yapıldığını belirten Sarıtaş, “Katılımcılar ülkemizde gerçekleştirilen toplantının çok verimli geçtiğini, ilk defa ziyaret ettikleri ülkemiz kültürünü ve insanlarını tanımaktan memnuniyet duyduklarını belirtmişler ve projede araştırmacı olarak çalışan Dr. Öğr. Üyesi Burcu Güngör Cabbar ile bizlere teşekkürlerini sunmuşlardır” dedi. http://balikesir24saat.com

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.