DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN727.9820.25

YAŞASIN ATATÜRK YAŞASIN CUMHURİYET

Yayınlanma Tarihi :
YAŞASIN ATATÜRK YAŞASIN CUMHURİYET

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılında kutlamalar fener alayları ile doruğa çıktı. CHP Balıkesir İl Başkanlığı kent merkezinde, CHP’li belediyeler ise ilçelerde düzenledikleri fener alayları ile binlerce kişiyi bir arara getirirken, Atatürk’e, Cumhuriyete bir kez daha sahip çıktı,

CHP Balıkesir İl Başkanlığı tarafından milli bayramlarda geleneksel olarak düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü yoğun katılımla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da gerçekleştirildi.

CHP il ve ilçe başkan ve örgütleri ile CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve Demokrat Parti (DP) İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş‘ın da katıldığı Fener Alayı, Tren Garı’nda başlayıp Atatürk Anıtı’nda soa erdi.Fener Alayına katılanlar bir kez daha Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyete sahip çıktı.

“AYVALIK BU BAYRAĞI SONSUZA KADAR TAŞIYACAK “

Ayvalık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu Fener Alayı ile taçlandı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Zafer ruhumuz caddelere, meydanlara sığmadı… Ayvalık bu bayrağı sonsuza kadar taşıyacak, nice 101 yıllara büyük zafer. “ mesajını verdi.

“CUMHURİYETIN IŞIĞI HER DAİM YOLUMUZU AYDINLATACAK “

Büyük Zafer’in 101. yılında Bandırma’da Geleneksel Fener Alayı Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Belediye Başkanı Tolga Tosun, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Cumhuriyetin ışığı her daim yolumuzu aydınlatmaya devam edecek! Her daim Ata’mızın ilkelerinin savunucusu olacağız. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Cumhuriyet!” dedi.

ATATÜRK’ÜN YOLUNDA

Edremit Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediği fener alayında kortej Altınkum Etiler Caddesi’nden Akçay Cumhuriyet Meydanı’na uzandı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Kortejde ellerimizde bayraklarımız ve meşalelerimiz, dillerimizde marşlarımızla şanlı bayramımızın 101. yıl dönümünü kentlilerimizle birlikte kutladık. Açtığın yolda gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyoruz, yürüyeceğiz ATAM!” mesajını paylaştı.

 

 

 

YORUM YAP