Yayınlanma Tarihi :

YAŞAMA DEĞER KATANLAR ÖDÜLÜ BAÇEM’E

YAŞAMA DEĞER KATANLAR ÖDÜLÜ BAÇEM’E

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM,  “10’un Kalbi Tarım” projesiyle Golden City Awards Şehircilik Oscar Ödülü’ne değer bulundu.

Her yıl geleneksel olarak Uluslararası Altın Kentler Derneği Kent Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen Golden City Awards Şehircilik Oscar Ödülleri; devletin zirvesinin ve seçkin davetlilerin katıldığı ödül töreniyle sahiplerini buldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi  Golden City Awards 2019’da Proje Kategorisi’nde  bir ödül aldı.

Akademisyen ve kent bilimcilerinden oluşan jürinin değerlendirmesiyle; kent yaşamına değer katanlar ile kenti yönetenlerin hizmet ve şehircilik projeleriyle katıldığı yarışmada Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM) Yaşama Değer Katan Belediyeler Kategorisi’nde Sosyal Belediyecilik alanında  “10’nun Kalbi Tarım”  ile ödüle değer bulundu.

İstanbul Green Park Otel’de gerçekleşen törene katılarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz adına ödülü alan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, BAÇEM’de hem eğitimler hem de Ar-Ge çalışmaları yürüttüklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İki büyük laboratuvarımız var,  ekim alanlarımız var. Amacımız üreticiye katma değerli ürünler ürettirebilmek  ve bunları öğretmek. Deneysel ürünlerimizi de kendi bünyemizde yapmak. Balıkesir çok büyük bir tarım kenti… Son dönemde aldığımız yeni bir unvan var. Ülkemizin mandırası haline geldik. 50 Peynirli Şehir kitabımızda dünyanın en iyisi unvanını aldı. Bu kitabın tanıtımı sayesinde Balıkesir’in iki peyniri de dünya kültür mirası listesinde kayıt altına alındı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın da vermiş olduğu destekle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP