DOLAR31,1049% 0.2
EURO33,7099% 0.21
STERLIN39,4306% 0.11
FRANG35,3004% 0.18
ALTIN2.033,59% 0,05
BITCOIN1.628.5690.089

YASAKLARDA GELİNEN SON NOKTA

Yayınlanma Tarihi :
YASAKLARDA GELİNEN SON NOKTA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burhaniye Zeytinli Rock Festivali’nin “yasak” kararına tepki gösterdi. Ahmet Akın, “Ardı ardına gelen konser ve festival yasaklarına bu kez de yedincisi yapılacak olan Zeytinli Rock Festivali’nin takılmış olması, ‘yasakçı anlayış’ ile beslenen kesimlerin gönlünü hoş tutmak için alınmış bir karardır. Elbette bu kararı kabul etmiyoruz. Asılsız gerekçelerle, Balıkesir’in adını duyuran ve tanıtan bir etkinlik AK Parti iktidarının yasaklarda da geldiği noktanın göstergesidir. Yasakçı anlayış Balıkesir’e zarar veriyor!” dedi.

“YASAKLAR KONUSUNDA İKTİDARIN ELİNE KİMSE SU DÖKEMEZ”

3Y olarak bilinen “yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk ile mücadele” diyerek iktidar olan AK Parti’nin yoksulluk ve yolsuzlukta ülkeyi getirdiği noktaya dikkat çekerken, “Yoksulluk giderek artıyor. Hayat pahalılığı ile boğuşan vatandaşlarımız, iktidarın ülkemizi yolsuzlukta dünya liderliğine doğru götürdüğünü de görüyor. Yasaklar? İşte orada da AK Parti iktidarının eline kimse su dökemez!” diye konuştu.

“SARAY TALİMATI İLE MÜZİK İÇİN SANAT İÇİN YASAKLAR GETİRİLİYOR”

“Her sanatsal yasak iktidar eliyle yapılıyor” diyen CHP’li Ahmet Akın şunları söyledi:

“Konserleri, festivalleri, bahar şenliklerini hatta mezuniyetleri yasaklayan anlayış tek bir merkezden talimat alıyor!  Saray’ın talimatıyla ülkenin dört bir yanında müzik için, sanat için yasaklar getiriliyor. Her yasak, sanata ve kültüre vurulan bir darbedir.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP