DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.5010.356

“YASAKLARA KARŞIYIZ”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“YASAKLARA KARŞIYIZ”

Hande Yener, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin iptal ettiği konserden yaklaşık 40 gün sonra yine Burhaniye’de sahneye çıktı. Hande Yener’i hayranları ile buluşturan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Gençlerimiz, vatandaşlarımız sizleri burada dinlemeyi çok istemişti maalesef iptal edilen konserleriniz oldu. Balıkesir halkını Hande Yener’den mahrum bırakamazdık. Sanata karşı olan tüm yasakların her zaman karşısındayız. ” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Aromaterapi Festivali kapsamında Burhaniye Ören’de düzenlediği 9 Temmuz’daki konseri kendilerini “Balıkesir Sivil Toplum Platformu” olarak lanse eden bazı derneklerin  baskısı sonrası LGBT destekçisi olduğu gerekçesiyle iptal edilen Hande Yener, yaklaşık 40 gün sonra yine Burhaniye’de hayranlarıyla buluştu.

Büyükşehir Belediyesinin konseri iptal etmesinin ardından “Ben yasaklanacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Başka bir zaman görüşmek dileğiyle Balıkesir.” mesajını paylaşan Hande Yener, 33. Burhaniye Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali’nde sahneye çıktı. Taylıeli Amfi Tiyatro’daki konserinde şarkılarıyla sevenlerini coşturan sanatçı, sahne performansıyla da hayran bıraktı.

Taylıeli Amfi tiyatronun tamamen dolduğu konser için sevenleri saatler öncesinden alana akın etti. Festival kapsamında Hande Yener’i Burhaniye’de hayranları ile buluşturan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Gençlerimiz, vatandaşlarımız sizleri burada dinlemeyi çok istemişti maalesef iptal edilen konserleriniz oldu. Bu da gençlerimiz ve dinleyicilerimizin içinde bir kırgınlık yarattı. Biz de bu kırgınlığı gidermek için elimizden geleni yapmak zorunda hissettik. Balıkesir halkını Hande Yener’den mahrum bırakamazdık. Sanata karşı olan tüm yasakların her zaman karşısındayız, Burhaniyeli vatandaşlarımız her şeyin en güzeline layık.” dedi.

BURHANİYE’YE STÜDYO AÇMAK İSTİYOR

Hande Yener ise Başkan Deveciler’e teşekkür edip, Burhaniye’ye bir stüdyo açmak istediğini açıkladı. Konuşma sonrasında Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Hande Yener’e çiçek ve plaketsunup,  tüm sanat severler adına teşekkür etti. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

YORUM YAP