Yayınlanma Tarihi :

“YARGI MİLLET İRADESİNİ TUTUKLADI”

“YARGI MİLLET İRADESİNİ TUTUKLADI”

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın
” İstanbul seçimlerini iptal ettiren iktidardır. Talimatla çalışan yargı bu kez millet iradesini tutuklamıştır. Bu karar, aynı zamanda iktidarın meşru olmadığını da ortaya koymuş, hatta ve hatta belgelemiştir” dedi.

CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nda YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesini “demokrasiye ve millet iradesine darbe” olarak değerlendirdi. Ahmet Akın, “Adaleti tesis edecek makam YSK,  İstanbul seçimleri iptal ederek hukuka, demokrasiye ve millet iradesine en ağır darbeyi vurdu. Bu karar nasıl bir süreçten geçtiğimizin göstergesidir” dedi.

İktidarın YSK’ya baskı yaptığını belirten Ahmet Akın şunları söyledi:

“Dün, ‘sandık demokrasinin namusudur’ diyenler, bugün kaybettikleri seçimi iptal ettirmek için her türlü baskıyı yaparak, akıl almaz deliller uydurarak, bağımsız olmadığı zaten şüphe götürmez hakimlerin kararıyla kaostan beslendiklerini bir kez daha ortaya koymuşlardır. İstanbul seçimlerini iptal ettiren iktidardır. Talimatla çalışan yargı bu kez millet iradesini tutuklamıştır. Bu karar, aynı zamanda iktidarın meşru olmadığını da ortaya koymuş, hatta ve hatta belgelemiştir. İktidar her koşulda kaybetmiştir. Biz inancımızı yitirmedik. Kazanan demokrasi, kazanan millet iradesi olacak, Her şey çok güzel olacak!” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP