VETERİNER HEKİMLER İSYAN ETTİ: BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Yayınlanma Tarihi :
VETERİNER HEKİMLER İSYAN ETTİ: BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Türk Veteriner Hekimler Birliği ve 56 veteriner hekim odası, yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekmek için bir günlüğüne iş bıraktı. Balıkesir Veteriner Hekimler Odası ve üyeleri de bu eyleme tam destek verdi. “Yaşanan süreç, biz veteriner hekimleri yıldırmış, bıktırmış ve artık bıçak kemiğe dayanmıştır”diyen Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu meslektaşları ile basın toplantısı yaptı, açıklamalarda bulundu.

“MESLEĞİ BIRAKANLAR VAR”

Tanrıkulu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sağlık çalışanları için düzenlenen yıpranma payı, ek gösterge, maaş iyileştirmesi vb. tüm özlük hakları konularında ve Sağlıkta Şiddet Yasası’nda veteriner hekimler kapsam dışı bırakılmış ve dışlanmışlardır. Meslektaşlarımız büyük umutlarla başladıkları mesleklerini bırakmakta, özellikle genç meslektaşlarımız geleceklerini yurt dışında aramaktadırlar.”

“TÜM VETERİNER HEKİMLER ‘SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI’ KAPSAMINA ALINMALI”

“Veteriner hekimler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda Sağlık Hizmetleri Sınıfında tanımlanmıştır, vakit kaybetmeden gereği yapılmalı, veteriner hekimliğin hangi alanında olursa olsun yaptıkları hizmetlerle kamu sağlığını koruyan tüm veteriner hekimler ‘Sağlıkta Şiddet Yasası’ kapsamına alınmalıdır. Şiddeti oluşturan unsurlar ortadan kaldırılmalı, şiddet tavizsiz cezalandırılmalı, kanunlar ve bilimsel gerçekler önünde sağlık çalışanı olan veteriner hekimlere hakları iade edilmelidir.” ( balikesir24saat.com)

YORUM YAP