VATANDAŞ LAF DEĞİL İCRAAT İSTİYOR

Yayınlanma Tarihi :
VATANDAŞ LAF DEĞİL İCRAAT İSTİYOR

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’in Altıeylül ilçesine bağlı Kozören’de yaşanan su sorunu sonrası karşılıklı açıklamaları dikkat çekerken, mahalle sakinleri ise laf değil icraat istediklerini söyledi.

Yaşadıkları sıkıntıların siyaset malzemesi yapılmamasını isteyen özellikle Canbey’in açıklamalarına tepki gösteren Kozörenliler, “Milletvekili Canbey Ocak ayında Kozören’e geldi, aradan 8 ay geçti, bir arpa yol alınamadı. Birbirleriyle tartışmayı bırakıp çözüm üretirlerse seviniriz. Artık laf değil icraat bekliyoruz” dedi.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Kozören kırsal mahallesinde Ekrem Bilgiç’in DSİ’den onaylı ve ruhsatlı, BASKİ’nin bilgisi dahilinde açtığı sondaj kuyusu mahalleyi susuz bıraktı.

Sondaj kuyusundan çok fazla su çıktı. Çevrede daha önce açılan kuyu suları çekildi, yetersiz hale geldi. Özellikle düğün ve hayırlarda çok önemli bir işlevi yüklenen mahalle meydanındaki çeşmeler kurudu. Tam 100 yıldır akan tarihi çeşme bile akmaz oldu.

Çeşmelerden akan sular kesilince bahçeler de hayvanlar da sulanamaz oldu. Çıkan su ise tam 8 aydır boşa dereye akıyor. Bu sondaj kuyusunun kapatılması ya da suların borularla çeşmelere ve diğer kuyulara yönlendirilmesi isteniyor. Bu kadar süre içinde sorunun bir türlü çözülmemesi ise dikkat çekti, akılları karıştırdı.

Bu konuyu gündeme getiren CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, DSİ, BASKİ ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘ı beceriksizlikle suçlarken, “Devlet Su İşleri çökmüş, BASKİ batmış! Bu ülke yönetilemediği gibi kentimizde yönetilemiyor.” dedi.

Sarı’nın sert açıklamasına AK Partili Mustafa Canbey‘den çok daha sert bir açıklama geldi. Canbey, “Ne DSİ çöktü ne BASKİ battı, çöken de batan da sizin yalan siyasetiniz.”diyerek Sarı’yı yalan siyaset yapmakla suçladı.

CANBEY OCAK’TA KÖYE GİTMİŞ ARADAN 8 AY GEÇMİŞ!

Ancak milletvekili Canbey’in Sarı’yı suçlayan açıklaması ile birlikte basına gönderdiği fotoğraflar sorunun aylardır çözülemediğini de kanıtladı. Canbey’in kışlık elbiselerle BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal  ile sondaj kuyusunda gösteren fotoğrafların 16 Ocak’ta çekildiği ortaya çıktı. Canbey’in o tarihteki  “Kozören Mahallesi’nde çıkan bereketli suyun bütün mahallemizin hizmetine sunulması için çalışmalarımızı başlattık. Hayırlı olsun.” mesajı da dikkat çekti.

“PARDON DA NESİ YALAN!”

Kozören sakinleri gazetemizde ve sosyal medya hesaplarımızda yayımlanan haberlere yaptıkları yorumlarda bu ayrıntıya dikkat çekerken, ” Fotoğraf Ocak ayında çekilmiş. Ağustos ayındayız Ağustos … Aradan 8 ay geçmiş. Sorun hala devam ediyor. Pardon da nesi yalan. “ diye konuştu.

“8 AYDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMADI”

Bir başka vatandaş ise, insanların yaşadığı sıkıntıların siyasi malzeme yapılmaması gerektiğini belirtirken, “8 ayda bir arpa boyu yol alınamadı” dedi.

Kozören’de yaşayan vatandaşlardan gelen bazı tepki ve yorumlar şöyle:

* Bu su boşu boşuna 8 aydır akıyor. Ben de o köylüyüm ve bir sürü yere başvuru yaptık fakat su hala boşu boşuna akmaya devam ediyor. Giden miras tüm ülkenin mirası, parti, siyaset değil hepimizin istediği bu suyun kapatılmasi ve boşa akmaması. Lütfen artık sesimizi duyun ve bunu bir çözüme kavuşturun”

* ‘Sorun en kısa sürede çözüme kavuşacak’ derken o en kısa süre 8 ay mı gene? Kozörenliyim. 8 aydır köyün suyu boşa akıyor. Birbirleriyle tartışmayı bırakıp çözüm üretirlerse seviniriz. Laf değil icraat bekliyoruz artık.

* Tam siyasetçi ağzı…Demagoji…Neden gittin köye madem?

* Kim bağırır çağırırsa, yalan söylüyordur. Beceriksizliğini, düzenbazlığını örtbas etmek istiyordur. Bu düzeysiz siyasilerden bıktım.

* Sonuç olarak 8 aydır köy susuz ise sayın Sarı’nın iddiaları doğru demek olmuyor mu?

 

YORUM YAP