DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.092,59 0.612
Yayınlanma Tarihi :

VALİ KONAĞI SATILDI, OKUL YAPILDI

VALİ KONAĞI SATILDI, OKUL YAPILDI

Balıkesir’de yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, “Vali Konağını yaklaşık 2 yıl önce sattık. Yeni okul binasına ihtiyacımız vardı. Eski vali konağının satışından elde edilen parayla yapımına başladığımız Altıeylül Bahçelievler Mahallesinde  32 derslikli Bengi Ortaokulunu tamamlamak üzereyiz” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Karesi ve Altıeylül ilçelerinde yapımı devam eden ve tamamlanma aşamasında olan Turizm Otelcilik Uygulama Oteli, 32 derslikli İmam-Hatip Lisesi ve yurt binası, 32 derslikli Bengi Ortaokulu ve Balıkesir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurt binasında incelemelerde bulunarak, Vali Yazıcı,  inşaatların biran önce tamamlanarak, eğitim-öğretime kazandırılması için yetkililere talimat verdi.

Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve diğer ilgililerden geniş kapsamlı brifing alan Vali Yazıcı, ilde yapımı hızla devam eden kamu yatırımlarının her aşamasını yakından takip etiklerini belirterek, “Şu anda incelediğimiz yatırımlar ilimiz açısından son derece önemli yatırımlardır. Bunun için bu yatırımları yakından takip ettiğimiz gibi gerekli tüm çalışmaların hızla tamamlanması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.”dedi.

İnşaatlarda kullanılan kaliteli malzemenin öneminini vurgulayan  Vali Yazıcı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bu okullarda eğitim görecek. Onların iyi bir ortamda eğitim almalarını sağlamak devlet olarak bizim görevimiz. Her yıl binlerce çocuğumuz yeni eğitime başlıyor. En büyük yatırımın insana yapıldığı ülkemizde, devletimiz eğitime büyük önem veriyor” diyerek eğitime verilen öneme dikkat çekti.

“VALİ KONAĞI’NI OKUL İÇİN SATTIK”

Çocukların eğitimi için en iyi ortamların hazırlanması gerektiğine işaret eden Vali Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bandırma Caddesinde bulunan 986 metre kare alana kurulu olan Vali Konağını yaklaşık 2 yıl önce sattık. Yeni okul binasına ihtiyacımız vardı. Eski vali konağının satışından elde edilen parayla yapımına başladığımız Altıeylül Bahçelievler Mahallesinde (Eski Bahçelievler Lisesi- 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nin olduğu alan)  32 derslikli Bengi Ortaokulunu tamamlamak üzereyiz”

Bu okulun sözleşme bedelinin 6 milyon 642 bin TL. olduğu öğrenildi.

“KALİTELİ EĞİTİM İÇİN KALİTELİ OKUL”

Vali Yazıcı şu açıklamayı yaptı:

“Eğitim seferberliğimiz devam ediyor. Balıkesir’de hayırsever vatandaşlarımızın da çok sayıda okul yaptığını görüyoruz. Hayırseverlerimiz desteklerine devam ediyor. Devlet-millet kaynaşmasını sağladık ve hepimiz elimizi taşın altına koyarak bu güzel hizmetleri milletimize ve memleketimize, onların evlatlarına, çocuklarına sunmuş olduk. Çocuklarımızı hak ettikleri şekilde kaliteli bir eğitimle bütün dünya çocuklarıyla yarıştırmaya devam edeceğiz. Onları ileride dünyada söz sahibi insanlar yapacağız. Geleceğin insanlarına yatırım yapmak için en iyi hizmet okul yaptırmak. Geleceğimiz ve güvencemiz çocuklarımızdır.  Artık eğitimde çok önemli noktalara geldik. Hayatım boyunca bir ülkenin geleceğini o ülkenin insanlarının göreceği eğitime bağlı olunduğuna inandım.  Beni bugünlere devletimin sağladığı olanaklar getirdi.”

TİTİZ DAVRANILMASI KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU

Eğitimde yapılanlarla Türkiye’nin parlayan bir güneş haline geleceğini dile getiren Vali Yazıcı, Balıkesir’de eğitim konusunda ciddi çalışmaların devam ettiğini söyledi. Vali Ersin Yazıcı, okul yapımını üstlenen yüklenici firma yetkilisinden inşaatla ilgili bilgiler alarak inşaatın fen ve teknik şartname, sözleşme ve eklerine uygun olarak gerçekleştirilmesini, işçilik ve bazı yapım eksikliklerinin ivedilikle yerine getirilmesini, dikkatli çalışma yürütülmesini ve en kısa zamanda inşaatların bitirilmesini istedi. Vali Ersin Yazıcı, yaptığı incelemelerde gördüğü aksaklıkların giderilmesi ve inşaatların zamanında bitirilip hizmete konulması konusunda uyarılarda bulundu. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP