DOLAR31,1523% 0.02
EURO33,8250% 0.01
STERLIN39,5713% 0.11
FRANG35,4527% 0.09
ALTIN2.033,96% 0,05
BITCOIN1.782.1104.503

UZAKTAN EĞİTİME UYDU NET DESTEĞİ

Yayınlanma Tarihi :
UZAKTAN EĞİTİME UYDU NET DESTEĞİ
Balıkesir’in İvrindi ilçesine bağlı İkizce mahallesinde pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören çocukların yaşadıkları internet bağlantı sorunu Büyükşehir ve İvrindi Belediyesi işbirliği ile çözüldü.
İkizce mahallesinde yaşayan öğrencilerin uzaktan eğitime bağlanmakta yaşadıkları sıkıntılara kayıtsız kalmayan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bilgi İşlem Daire Başkanı İlker Şahin ile iletişime geçerek uygulanabilecek çözüm için fikir alışverişinde bulundu. Sorun yapılan çalışmalar sonunda mahalleye uydu net bağlantısı sağlanması ile çözüme kavuştu.
Uydu net bağlantısının aktif hale getirilmesi sonrası mahalle muhtarı Harun Yıldız ile görüntülü görüşme gerçekleştiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, sorunun giderilmesinden mahalle halkı özellikle öğrenciler adına mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Kırsal mahallesi çok olan bir ilçe olduklarını ve farklı noktalarda aynı sorunun yaşandığını dile getiren Başkan Cengiz “ Bizlere bu yönde çok talep geliyor. Bağlantı sorunu yaşayan bölgelerimiz var. İnşallah bunların hepsini çözüme kavuşturacağız. İkizce mahallemizde yaşanan sorunu Balıkesir Büyükşehir Beledisi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ekipleri ve Belediyemizin ortak yürüttüğü çalışma ile uydu net bağlantısı yaparak giderdik. Bu konuda bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, Bilgi İşlem Daire Başkanı İlker Şahin’e ve emeği geçen personele teşekkür ediyorum” dedi. (balikesir24saat)

YORUM YAP