Yayınlanma Tarihi :

“USTASI EMANETE SAHİP ÇIKAMADI Kİ, ÇIRAĞI NE YAPACAK”

“USTASI EMANETE SAHİP ÇIKAMADI Kİ, ÇIRAĞI NE YAPACAK”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili İsmail Ok, Pamukçu’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada AK Partili belediyeleri eleştirirken, “Sizlerin oyları ile bu göreve seçilenler emanete sahip çıkmak yerine ağlayarak, arkasına bakmadan kaçıp gitti. Şimdi de ağlayarak gidenin prensi Yücel Yılmaz büyükşehir adayı.  Ustası emanete sahip çıkamadı ki çırağı ne yapacak?” dedi.

Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili İsmail Ok, partisinin Pamukçu’da CHP ile ortaklaşa gerçekleştirdiği toplantıda AK Partili belediyelere yüklendi.

Ok, Pamukçu’nun daha önce ilçe olmaya aday bir beldeyken, küçüldüğünü ve belde belediyesinin yerini de muhtarlığın aldığını vurguladı. Pamukçu gibi Balıkesir’in de küçüldüğünü ve gerilediğini savunan Ok, şunları söyledi:

“2014’de il belediye başkanlığını bıraktığımızda Balıkesir ekonomik gelişmişlikte 17’nci sıradaydı, şimdi 25. sırada… 2014’de Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşunda Balıkesir’den 26  şirket vardı. Şimdi bu rakam sadece 8…  Balıkesirsporumuz Süper Lig’deydi,  şimdi 1. Lig’de… Eğitimde, kültürde her alanda Balıkesirimiz geriye gitti”

BALIKESİR UÇTU AMA UÇURUMDAN AŞAĞIYA !

Ok sözlerini şöyle sürdürdü:

“Peki Balıkesirli bir suç mu işledi. Ne yaptı? Altıeylül’de ve Büyükşehir’de iktidar partisinin adayını seçti. Niçin? Belediyeler iktidar partisinden olursa Balıkesir uçacaktı, hizmet akacaktı. Hele hele büyükşehir olduk, yıldızların yanına uçacaktık.Evet, Balıkesir uçtu ama uçurumdan aşağıya uçtu. Sizlerin oyları ile bu göreve seçilenler emanete sahip çıkmak yerine ağlayarak arkasına bakmadan kaçıp gitti. Şimdi de ağlayarak gidenin prensi Yücel Yılmaz büyükşehir adayı. Ama Balıkesir halkı ‘Yılmaz da ağlayarak, kaçıp gitmesin’  diye oy vermeyecek. Ustası emanete sahip çıkamadı ki çırağı ne yapacak? Balıkesir’in halkı uyanıktır. Bunları tanıdı artık.. Bunlara bir daha emaneti telim etmeyecek, emanetin ne olduğunu bilen, emaneti baş tacı eden, onu namus bilen şeref bilen adaylara oy verecek” (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP