DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.622.0390.828

“UNUTMAYIN BALIKESİR’İN BİR BAKANI OLACAK”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“UNUTMAYIN BALIKESİR’İN BİR BAKANI OLACAK”

CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale mitinginde CHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’i yanına alarak “Unutmayın! Balıkesir’in ve Çanakkale’nin birer bakanı olacak” açıklamasıyla kabinesinde görev yapacak ilk isimleri açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da yaptığı değerlendirmede, “Millet İttifakı olarak tarih yazacağız. Milletimize söz, ülkemize yine baharlar gelecek” dedi.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinesinde görev alacağı resmen duyurulan Bakan adayı Ahmet Akın, “Birleşe birleşe kazanacağız. Çok güçlü bir Millet İttifakı var. Millet İttifakı olarak bizler birlikte kazanmak için çıktığımız yolda birleştik kucaklaştık. 13. Cumhurbaşkanımız liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüttüğü bu süreç ile bu güzel günlere geldik. Şimdi, 13. Cumhurbaşkanımıza layık olma zamanı. Kapı kapı, sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe ilçe, il il karış karış Türkiye’yi dolaşacağız. 85 milyon ile birlikte, birleşe birleşe kazanacağız. Türkiye kazanacak” diye konuştu.

“20 YILLIK HASARI EN HIZLI ŞEKİLDE ONARACAĞIZ”

CHP’li Bakan adayı Ahmet Akın, “Balıkesir’de Millet İttifakı adaylarının Kuvayı Milliye’nin başkentini, millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Bakanlar Kurulu ile Türkiye ve millet için canla başla çalışacak ve 20 yıllık iktidarın hasarını en hızlı şekilde onaracaktır. Balıkesirli hemşehrilerim, 20 yıllık iktidarın ülkeyi yönetemeyen, savrulmasını seyreden, yiğidi soğana muhtaç eden, çocuklarımızı ete, süte hasret bırakan, gençlerimizi işsiz bırakan, emeklimizi, çalışanımızı fukaralığa mahkum eden liyakatsizlere cevabını sandıkta verecektir” açıklamasında bulundu.

BAŞKANLAR DA MİTİNGDEYDİ

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun , Çanakkale mitinginde CHP’nin Balıkesir’deki ilçe belediye başkanları Ali Kemal Deveciler (Burhaniye), Mesut Ergin (Ayvalık), Orhan Gaga (Balya), Burhan Karışık (Erdek), Selman Hasan Arslan (Edremit), Tolga Tosun (Bandırma) da yer aldı. Başkanlar olası bir seçim galibiyetinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olması beklenen Ahmet Akın’la birlikte fotoğraf çektirdi.  (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP