ÜNİVERSİTEDEN SAĞLIK ORDUSUNA YENİ NEFERLER

Yayınlanma Tarihi :
ÜNİVERSİTEDEN SAĞLIK ORDUSUNA YENİ NEFERLER

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı mezunlarını törenle yeni yaşamlarına uğurladı.

Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Fethi Sekin Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet törenine, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Fatih Satıl, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Gülcü Bulmuş, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende öğrenciler adına fakülte birincisi Ayşenur Arık konuştu. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Gülcü Bulmuş da yaptığı konuşma ile öğrencileri mezuniyetleri dolayısıyla kutladı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da törende mezun öğrencilere tavsiyelerde de bulunurken; “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır düşüncesine ve inancına sahibiz. İnsanlara faydalı olmak, insanlara hizmet etmek en değerli işlerden birisidir. Mezun olan ebelerimiz, hemşirelerimiz de sağlık ordusu içerisinde, bu değerli hizmeti, halka hizmeti sunmuş olacaklar” diye konuştu.

Tören, dereceye giren öğrenciler ile mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından, mezuniyet kütüğüne dönem isimlerinin çakılması, mezuniyet andının okunması ve keplerin atılmasıyla sona erdi.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP