Yayınlanma Tarihi :

ÜNİVERSİTE’DE ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI, ŞEHİTLER ANILDI

ÜNİVERSİTE’DE ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI, ŞEHİTLER  ANILDI

Balıkesir Üniversitesinde, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri çerçevesinde akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla “Çanakkale; Şühedanın İzinde Bir Ömür” yürüyüşü düzenlendi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Turgut Kılıç, Prof. Dr. Mehmet Narlı, Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve senato üyelerinin de katıldığı yürüyüş, Turizm Fakültesi önünden başladı. Mehteran takımının eşliğinde devam eden ve Rektörlük önünde sona eren yürüyüşün ardından, şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Mirza Menekşe, Türk gençliği olarak Çanakkale zaferini asla unutturmayacaklarını ifade ederek; “Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan Türkiye’yi ve Cumhuriyetimizi aynı ruh ve aynı anlayışla korumanın namus borcu olduğunu bilerek emanetlere sahip çıkacağız ve onları koruyacağız” dedi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş , Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün Çanakkale kahramanlarını rahmetle ve minnetle anarken, “Bu vatan uğruna can vermiş aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. ‘Çanakkale şehitlerine şiir yazmadan canımı alma Allah’ım’ diye yakaran Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıldönümünde rahmetle anıyorum”dedi.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş etkinliğe katılan bütün öğrencilere ve personele teşekkür ederken; “Bayrağımız bizim için kutsaldır, bayrağımızı indirtmeyeceğiz. Vatanımız bizim için kutsaldır, vatanımızı parçalatmayacağız. Milletimiz bizim için kutsaldır, milletimizi böldürtmeyeceğiz. Devletimiz bizim için kutsaldır, devletimizi sonsuza kadar yaşatacağız” diye konuştu. (balikesir24saat) 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP