DOLAR31,1697% 0.07
EURO33,7874% -0.11
STERLIN39,4977% -0.04
FRANG35,4094% -0.03
ALTIN2.034,13% 0,05
BITCOIN1.780.7101.057

ÜNİVERSİTE HASTANESİNE COVID-19 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yayınlanma Tarihi :
ÜNİVERSİTE HASTANESİNE COVID-19 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serkan Kadir Keskin, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan görüşmeler sonrası Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne “COVID-19 Yoğun Bakım” kazandırıldığını açıkladı. 

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serkan Kadir Keskin’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Cemiyet yayınları arasındaki “Balıkesir Manşetler” albüm/kitabını hediye ederek görevinde başarı dileyen Demir, yeni tip koronavirüs salgınındaki fedakarca çalışmaları karşılığında tüm sağlık emekçilerine minnettar olduklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren müdür Keskin, doğup büyüdüğü şehrine hizmet verecek olmanın heyecanını yaşadığını söyledi. Pandemi süreciyle mücadelenin etkin şekilde sürdürüldüğünü belirten Dr. Keskin, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla ilgili artışlara değinerek Balıkesirlilerin tedbirlere uymasının önemine dikkat çekti.

Keskin, özellikle 65 yaş üstü vatandaşların daha hassas davranmalarını ve zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamalarını önerdi. Müdür Keskin, maske, mesafe ve hijyenin salgınla mücadelede en etkili silah olduğunu bir kez daha vurguladı.

ÜNİVERSİTE HASTANESİNE  COVİD YOĞUN BAKIM

Covid-19 ile mücadelede sağlık teşkilatının tüm mensuplarıyla verdiği mücadeleye vatandaşları da kurallara uyarak destek olmaya çağıran Sağlık Müdür Serkan Kadir Keskin, bir de müjdeli haber verdi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ile görüşmelerinin ardından Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne “COVID-19  Yoğun Bakım” kazandırıldığının bilgisini paylaşan Keskin, BAUN ile ilişki ve işbirliğini önemsediğini ifade etti. Pandemi sürecinin bitmesinin ardından Balıkesir ve ilçelerine  yeni sağlık yatırımları kazandırılması amacıyla şehrin dinamikleriyle istişarelerde bulunarak yoğun mesai harcayacaklarını bildirdi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP