DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

ÜNİVERSİTE HASTANESİ BÜYÜYOR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ÜNİVERSİTE HASTANESİ BÜYÜYOR

Balıkesir ve çevresine 3’ncü basamak niteliğinde sağlık hizmeti veren Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, gelişimini sürdürüyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite hastanesinin, insan kaynağı gücündeki artış ve hizmet kapasitesindeki genişleme ile Balıkesir ve çevresinde “sağlıkta çekim merkezi” olduğunu vurgularken, projesi hazır olan 100 yataklı ek hastane binası inşaatına da bu yıl başlanacağının müjdesini verdi.

“ÖĞRETİM ÜYESİ, ASİSTAN DOKTOR VE HEMŞİRE SAYISI ARTTI”

Üniversite hastanesindeki güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektör Kuş, son 3 yıl içerisinde öğretim üyesi sayısının iki , asistan doktor sayısının üç, hemşire, ebe, yardımcı sağlık personeli ve diğer personel sayısının da iki kat arttığını vurguladı.

Yapılan düzenlemelerle 50 ek yatak kazandırılan hastanenin yatak kapasitesinin 287’e ulaştığını açıklayan Kuş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnsan kaynağı gücündeki artış ve hizmet kapasitesindeki genişleme ile sağlıkta çekim merkezi olmaya devam eden hastanemiz, daha da büyümeye devam edecek. 100 yataklı ek bina inşaatımızı kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Hastane yönetimimiz ve personelimizle birlikte sağlıkta güven veren, öncü üniversite hastanesi vizyonu ve insan odaklı, sürdürülebilir bir sağlık hizmeti anlayışıyla çalışıyoruz. Son üç yılda; başta Acil Servisin, 3. Basamak Yoğun Bakımların, Altıeylül Semt Polikliniğinin, Yenidoğan Yoğun Bakımın, Covid 19 Tanı Merkezinin, Genetik Hastalıklar Tanı Merkezinin, Kalp Merkezinin, Vestibüler Rehabilitasyon Merkezinin, Acil Servis Kritik Bakım Ünitesinin açılışını gerçekleştirerek hastanemizin hizmet yelpazesini genişlettik. Personel bakımından tüm alanlarda üç kata yakın artışla hastane kadromuzu güçlendirdik. Sağlık Müdürlüğümüzle koordineli şekilde çalışıyoruz. Tüm bu gelişmelerle birlikte Balıkesir’den şehir dışına sevklerin minimuma indiğini görüyoruz. Bundan sonra da vatandaşlarımızın nitelikli sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak adına başta yatak kapasitesini arttırmak olmak üzere üniversite hastanemizi güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP