“UMUTLAR YEREL SEÇİMLERLE YENİDEN YEŞERECEK”

Yayınlanma Tarihi :
“UMUTLAR YEREL SEÇİMLERLE YENİDEN YEŞERECEK”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, kongre sürecinde yenilenerek, tazelenerek güçleneceklerini ve 2024’daki yerel seçimlerden başarı ile çıkacaklarını söyledi. Sarı, “Balıkesir’in 1’nci partisi olacağız ve yerel yönetimlerde hakimiyetimizi kuracağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Balıkesir’de elde ettiğimiz başarıyı yerel iktidarda kesinlikle sağlayacağız. Halkımızın kaybetmiş olduğu umutları yereldeki belediye sayımızı artırarak yeşerteceğiz.” dedi. 

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP’nin  kongre süreci hakkında bilgi veren Sarı, “yenilenerek, tazelenerek” güçleneceklerini söyledi. Sarı şöyle konuştu:

“Geçen hafta gerçekleştirilen Parti Meclisi ve MYK toplantısında yapılan değerlendirmeler ışığında, kongreler süreci başlatıldı. Süreç mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanacak. Tüzüğün bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dönük, parti örgütünün taleplerini dikkate alacak bir komisyonun kurulmasına da karar verildi. Örgütlerimizin yenilenerek, tazelenerek, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, kırmadan, dökmeden, güçlenerek, partimize yerel yönetim seçimlerinde büyük bir başarı yaşatması için, gereken her türlü çabayı göstereceğiz. Genel seçimlerin arkasından partimiz yerelde de kongre sürecine girdi. Ve şu an ilçelerimizde, illerimizde yoğun bir kongre süreci yaşanacak. Kurultay takvimi hızla tamamlanacak.”

“YEREL SEÇİMLERDE BALIKESİR’DE 1’NCİ PARTİ OLACAĞIZ”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, yerel yönetimlerle ile ilgili çalışmalarına da hız verdiklerini belirterek şu değerlendirmelerde bulundu.

“Partimiz kendi içindeki yöneticilerini belirlemeye çalışırken, bir taraftan da yerel yönetimlerdeki çalışmaları aksatmadan sürdürüyor. En kısa zamanda Balıkesir’de; Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve birçok ilçe belediyesini de CHP kadrolarına katarak etkin bir şekilde siyaset üreteceğiz. Yerelde, partimizin iddialarını hayata geçirmek için kararlı bir şekilde çalışacağız. Bu konuda iddialıyız! Balıkesir’in 1’nci partisi olacağız ve yerel yönetimlerde hakimiyetimizi kuracağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Balıkesir’de elde ettiğimi başarıyı yerel iktidarda kesinlikle sağlayacağız. Halkımızın kaybetmiş olduğu umutları yereldeki belediye sayımızı artırarak yeşerteceğiz.” 

YORUM YAP