DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

ÜLKÜ İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ !

Yayınlanma Tarihi :
ÜLKÜ İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ !

Yerel seçimlere “hür ve müstakil” girme kararı alan İYİ Parti’de ayrılıklar devam ederken Bandırma Belediye Meclis Üyesi Eren Ülkü de partisinden istifa etti. 

Bir süre önce sosyal medya hesabından, “Büyük emekler sonucu yıllar sonra kazanılan büyükşehir belediyelerini ve Susurluk, Bandırma, Gönen, Erdek gibi ilçelerde AKP’ye kazanma umudu bırakmayacak bir formülü tekrar değerlendirmeliyiz.” mesajını paylaşan İYİ Parti Bandırma Belediye Meclis Üyesi Eren Ülkü CHP’nin yerel seçimde iş birliği teklifinin ikinci defa reddedilmesinin ardından partisinden istifa etti.

Ülkü’nün istifası ile ilgili açıklaması şöyle:

“İyi Parti siyaset alanında kuruluşu ve kapsayıcılığıyla halkımızda büyük karşılık bulmuş, ancak kanaatimce gelinen noktada amaç ve ilkelerde bazı tereddütlerin oluştuğunu üzüntüyle gözlemlemekteyim.

Büyük emekler, fedakarlıklar sonucu ortak akıl ve iradeyle elde edilen kazanımların yok olacağı kaygısını parti tabanımızın çoğunluğu ve vatandaşlarımız, seçmenlerimiz gibi bende taşımaktayım.

Ülkemizin geleceği için çok önem taşıyan bu kazanımların eşit ve adil bir iş birliği ile korunup arttırılma çabası yerine riske atılmasına aklım, gönlüm razı gelmemektedir.

Bu sebeplerle kuruluşundan itibaren mensubu olduğum İyi Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum.

Bağımsız meclis üyesi olarak sadece büyük milletimiz ve ülkemiz çıkarları doğrultusunda çalışmalarıma devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla duyururum.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP