ÜLKEDE POŞET DIŞINDA HER ŞEY UÇUYOR! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

24 Kasım 2022 - 23:20

ÜLKEDE POŞET DIŞINDA HER ŞEY UÇUYOR!

ÜLKEDE POŞET DIŞINDA HER ŞEY UÇUYOR!
Son Güncelleme :

10 Haziran 2022 - 12:33

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye’deki gelir adaletsizliği üzerine konuştu. Ülkede bir avuç zenginin servetinin katlanarak arttığını, o serveti yaratan halkın ise taze ekmeğe muhtaç hale geldiğini öne süren Aytekin, ” Türkiye’de zam gelmeyen tek şey, marketlerin sattığı poşet. Hala 25 kuruş. Bunun dışında her şey uçuyor.” dedi.

CHP’li Aytekin’in konuşması şöyle:

“Türkiye’de geri dönüşü olmayan bir açlık örgütleniyor. Ülkede bir avuç zenginin serveti katlanarak artarken, o serveti yaratan halk bir tek taze ekmeğe muhtaç hale geliyor. Yaşanan derin yoksulluk, kuşkuya yer bırakmayacak şekilde gelecek nesilleri de etkisi altına almış görünüyor. AKP’nin inşaat ekonomisiyle büyüttüğü neo liberal balon patladı. Akaryakıt fiyatlarına gelen zam, taksimetre gibi çalışıyor. Türkiye’de zam gelmeyen tek şey, marketlerin sattığı poşet. Hala 25 kuruş. Bunun dışında her şey uçuyor. İktisatta karşılığı olmayan faiz sebep enflasyon sonuç saçmalığı, bugün bütünüyle bir ülkeyi yokluğa teslim etti. Peki kim kazanıyor? AKP’nin yarattığı zenginler kazanıyor. Köprücüler, garanticiler, 5’li çeteler, uyuşturucu baronlarıyla poz verenler kazanıyor. Garajlarında milyon dolarlık arabaları olanlar kazanıyor. Özetle AKP ve AKP çocukları kazanıyor. ”

“Peki kaybeden kim?” diye soran Aytekin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuğunu okula gönderemeyen anne kaybediyor. Harçlık veremeyeceği için, çocuğu uyuduktan sonra eve giden baba kaybediyor. Hastanesindeki doktor kaybediyor. Tarlasını ekemeyen çiftçi kaybediyor, Dişi süt hayvanını mezbahaya gönderen üretici kaybediyor. Ay sonunu getiremeyen emekli kaybediyor, Üniversite mezunu genç işsizler kaybediyor. ÖZETLE Halk kaybediyor! Sayın Milletvekilleri; Göreve geldiği günden bugüne Bakan Nebati ilk defa doğru bir açıklama yaptı ve AKP’ye ilişkin bizim yıllardır söylediğimiz cümleyi kendisi itiraf etti. Sayın Bakan : Aldığımız tedbirler sonucu ‘dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar’ dedi. Yani itiraf ediyor biz dar gelirlileri öldürdük, küçük esnafı bitirdik diyor. Bundan 2 yıl önce bu kürsüden şu cümleleri kurmuştum, yine o cümleleri tekrarlıyorum: Bu ülkede iki tane TCK vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Diğeri Türk Ceza Kanunu Bu ikisi birbiriyle ne kadar alakalıysa Adaletin ve Kalkınma’nın da AKP’yle alakası o kadardır.”   (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.