Yayınlanma Tarihi :

UKRAYNA’DAN 3 ÜNİVERSİTE İLE ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI

UKRAYNA’DAN 3 ÜNİVERSİTE İLE ULUSLARARASI İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) ile Ukrayna’da yer alan Sumy State Pedagogical University, Cherkasy State Technological University ve Ukrainian State University Of Chemical Technology-Dnepropetrovsk arasında uluslararası iş birliği anlaşması imzalandı. Yapılan anlaşmalar, çevrim içi imza töreninde BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve iş birliği yapılan üniversitelerin Rektörleri tarafından imzalandı.

BAÜN Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ULAUM) koordinesinde gerçekleştirilen anlaşmalar ile kurumlar arasında akademik iş birlikleri ile öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Anlaşmalar çerçevesinde BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu’nun katılımıyla düzenlenen imza törenine, Sumy State Pedagogical University Rektörü Prof. Dr. Yu. O. Liannoi, Cherkasy State Technological University Rektörü Prof. Dr. Oleh Hryhor ve Ukrainian State University Of Chemical Technology-Dnepropetrovsk Rektörü Prof. Dr. Kostiantyn Mihhailovich Sukhyi çevrimiçi olarak katıldı.

Programda, Cherkasy State Technological University adına Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aydın Novruzoglu Novruzov ve Sumy State Pedagogical University adına üniversite üst yönetiminden Doç. Dr. Olga Skyba ile BAÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay ve Prof. Dr. Fatih Satıl, BAÜN ULAUM Müdürü Doç. Dr. Seda Şahin ve Balıkesir MYO Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Okuyan da hazır bulundu.

İmza töreninde, yapılan anlaşmaların kurumlar için hayırlı olması temennilerinde bulunan Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, çalışmalarda emeği geçen üniversite personeline de teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üniversite için uluslararası iş birliklerinin önemine değinirken, uluslararasılaşma çalışmaları sürecinde farklı kurumlarla iş birliği anlaşmalarının devam edeceğini belirtti. Törende iş birliği yapılan üniversite Rektörleri de anlaşmalar dolayısıyla memnuniyetlerini ifade ederek, iyi dilek temennilerinde bulundu. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP