Yayınlanma Tarihi :

‘TÜRKİYE’Yİ KİBİRDEN KURTARACAĞIZ’

‘TÜRKİYE’Yİ KİBİRDEN KURTARACAĞIZ’

Bandırma ziyaretinde Erdoğan’ın galoşlu fotoğraflarını gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi kibir hastalığından kurtaracaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bandırma’yı ziyaret ederek belediye binası önünde toplanan kalabalığa seslendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, yerel yönetimlerde de ilkeler belirlediklerini anlattı.

Kılıçdaroğlu,  Türkiye’yi freni patlamış kamyona benzeterek “Freni patlamış bir kamyonla yokuş aşağı gidiyoruz. Hiç kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur, bunu düzelteceğiz. Beraber düzelteceğiz. İstanbul’u düzelttik, Ankara’yı düzelttik. Adana’yı, Mersin’i düzelttik. Sıra geldi yukarıyı düzeltmeye, yukarıyı da düzelteceğiz.” dedi.

Erdoğan’ın galoşlu fotoğraflarını da gündeme getiren Kılıçdaroğlu,ülkeyi kibir hastalığından kurtaracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Allah aşkına bir ülkeyi düşünün en tepedeki adam traktörün başında dizlerine kadar galoş. Neymiş pahalı ayakkabısı toz olmasın diye. Aşık Veysel ne diyordu? ‘benim sadık yârim kara topraktır’ yeri geliyor toprakla abdest alıyoruz. Sen toprağa bile basamıyorsun. Kibir dediğimiz olay budur. Türkiye’yi bu hastalıktan kurtaracağız. Kimse merak etmesin.” diye konuştu. Tufan DALGIÇ / BANDIRMA (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP