DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.627.0460.945

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ ADD ŞUBE BAŞKANI

Yayınlanma Tarihi :
TÜRKİYE’NİN EN GENÇ ADD ŞUBE BAŞKANI

Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu 19 Şubat 2023 günü dernek merkezinde toplanan üyelerin hazır bulunduğu seçimle gerçekleştirildi ; Başkanlığa A. Onur Deliloğlu seçildi.

Başkanlık için tek aday olan A. Onur Deliloğlu, genel kurula katılan tüm üyelerin oylarını alarak Edremit ADD’nin  yeni başkanı oldu.

***

A.Onur Deliloğlu Başkanlık seçimi öncesi yaptığı konuşmada şu konulara değindi.

” Sayın Divan, derneğimizin çok değerli üyeleri, saygıdeğer başkanım Yüksel Eker ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, kıymetli büyüklerim, sevgili arkadaşlarım;

Cumhuriyetimizin 100. yılında burada , bu salonda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün düşüncelerini yaşayan ve yaşatan, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini savunan; Vatan sevgisini yüreğinde hisseden ATATÜRKÇÜLER!.

Genel kurulumuza hoş geldiniz.

İki hafta önce bugün sabaha karşı saat 04.17’de yaşadığımız, ülkemizi ve tüm Dünyayı derinden sarsan on binlerce insanımızın vefat ettiği büyük deprem nedeni ile affınıza sığınarak uzunca bir konuşma yapmayacağım.

Milletimizin başı sağ olsun..

Edremit Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı seçilen A.Onur Deliloğlu.

19 Mayıs 1989 tarihinde Prof. Dr. Muammer Aksoy ve beraberindeki 50 değerli kurucunun , Atatürk ve Atatürkçülük konusunda ilerici bir anlayışla, bilimsel, toplumsal ve kültürel çalışmalar yapmak üzere kurduğu derneğimizin bugüne kadar Edremit’te bayrağını dalgalandıran tüm üyelerine, görevde bulunmuş başkanlarımıza ve yönetim kurullarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Atatürk sadece bağımsızlığı tehlikeye düşmüş Türk ulusunu ve yurdunu emperyalist güçlerin işgalinden kurtaran bir büyük asker değildir.

O ulusal egemenliği gerçekleştirerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, o kişisel inançlara dokunmadan , gericilik karşısında akıl ve bilime önem vererek çağdaş ve uygar bir toplum olma yolunda  temellerimizi atan,

“fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” kuşakların yetişmesini isteyen,

“yurtta barış, dünyada barış” ilkesini “özgürlükleri ve insan haklarını” savunan. dünyanın en büyük devlet adamlarından biridir.

Ve hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük inkılapçıdır.

ATATÜRK; Birleşmiş Milletlere bağlı bir kuruluş olan UNESCO’ya göre; Uluslararası anlayış , işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.

” Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden Atatürk’ün yolunda durmadan ve taviz vermeden mücadele edebilmek , Edremit’imizde Atatürk’ü, Atatürkçülüğü ve her alandaki uygulamalarını benimseyenlerin bir araya getirilmesi yolunda çalışmalar yaparak Cumhuriyetin tam bağımsızlığını, ulusal egemenliği, Lozan Barış anlaşmasını, laikliği, eğitim ve öğretim birliğini, Atatürk’ün devrim ve ilkelerini tanıtıp benimsetmek için; bilimsel, kültürel, sanatsal ve toplumsal çalışmalar yapmak üzere siz değerli üyelerimizden bu dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit şube yönetimi için yetki ister, saygılarımı sunarım.

Herkese en içten sevgilerimle teşekkür ediyorum.”

 Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit Şube Başkanı Yüksel Eker,  başkanlık görevini  seçimi kazanan  A.Onur Deliloğlu’na devretti.

***

22 yaşındaki A.Onur Deliloğlu sosyal medya aracılığı ile paylaştığı yazısında ;

” Saygıdeğer büyüklerim, sevgili arkadaşlarım.

Bugün hayatımın en özel günlerinden birini yaşayarak Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit Şube Başkanlığı 14. Olağan Genel Kurulunda tek liste ve seçime katılan üyelerimizin tamamının oyunu alarak oy birliği ile Başkanlık görevine seçildim.

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” şiarıyla, Atamızın bizlere gösterdiği yolda her daim durmadan ilerlemeye “Türkiye’nin en genç ADD Şube Başkanı” olarak devam etmenin gururunu bir ömür yaşayacağım.

Birlikte göreve geldiğimiz Yönetim Kurulu üyelerimiz;

Cemile Gutay, Dilek Açıkses, Dilek Önen, Mehmet Karaman, Nedime Akbaş ve Niyazi Sarıkaya’ya ve Derneğimizin tüm değerli üyelerine; üç yıllık bu görev sürecinde hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde en güzel ve anlamlı etkinlik ve çalışmaları yapmakta canı gönülden başarı dileklerimi sunuyorum.

Görevi devraldığımız Başkanımız Yüksel Eker ve yönetimine sonsuz teşekkür ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle…”

Genç başkanımıza , Ülkemiz ve derneğimiz  çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Edremit Atatürkçü Düşünce Derneği  kongresinde toplantısında tüm üyelerimizin göğsünde taşıdığı bu anlamlı başsağlığı pulu ile yüreğimiz depremzedelerle uzaktan   kurduğumuz bağın özel bir selamı oldu.

Ayrıca derneğimizin deprem bölgemize yaptığı katkılar için teşekkür ederim.

Dayanışmanın sürdürülmesi için yeni başkanımız  A. Onur Deliloğlu ve yönetim kurulumuzun yanında olduğumuzu beyan ederim.

Genç başkanımız A. Onur Deliloğlu ve yönetimde görev alan tüm üye arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Üyesi olmaktan  onur duyduğum derneğimize emek veren tüm ADD’lilere sonsuz teşekkürler ediyorum. (Fatma KÖSELEY)

Fatma Zehra KÖSELEY’in tüm yazıları için tıklayın…

https://www.balikesir24saat.com/author/fatma-zehra-koseley

YORUM YAP