Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Cumhuriyetin 100. yıl mesajında ” Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatacağız.” dedi.

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Cumhuriyetimizin 100. yılında yayımladığı mesajda şu görüşleri dile getirdi:

“100. yılını büyük bir onur ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz milletimizin verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en büyük kazanımıdır. Cumhuriyet egemenliğin, kayıtsız şartsız milletin oluşunun, milli iradenin nişanesidir. Cumhuriyet 85 milyon vatandaşımızın birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasının teminatıdır. Cumhuriyet aydınlanmadır, bilimdir, çocuklarımızın aydınlık geleceğidir.

Kuvayı Milliye ruhuyla verilen bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi taçlandıran Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza dek yaşayacaktır. Biz, Balıkesir’de vücut bulan Kuvayı Milliye ruhunun günümüzdeki yılmaz temsilcileriyiz.

Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya’da; cennet vatanımızın her bir köşesinde bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin torunları olduğumuzu bir an bile unutmuyoruz.

Kuvayı Milliye ruhuyla verilen bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin ardından birlik ve beraberlikle kurulan, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatacağız.

Türk milleti, Cumhuriyet değerleriyle bütünleştiğini ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden asla ayrılmayacağını en büyük bayramımızı sahip çıkarak bir kez daha göstermiştir.

Ülkemizin etrafındaki coğrafyada kanlı savaşlar ve iç çekişmeler yaşanırken; cennet vatanımızda Cumhuriyetimiz sayesinde barış ve huzur içinde yaşayabiliyoruz.

En büyük bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!”

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP