Tunçsiper’den adaylık açıklaması!

Yayınlanma Tarihi :
Tunçsiper’den adaylık açıklaması!

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Bedriye Tunçsiper, Balıkesir Üniversitesi rektörlük yarışında aday olmadığını açıkladı. Balıkesir Üniversitesi’nde rektörlük seçimleri öncesi aday olması yönünde yoğun istekle karşılaştığını belirten Tunçsiper, ” Gönlüm, uzun yıllarımı harcadığım Balıkesir ve Balıkesir Üniversitesine kayıtsız kalmamaktadır. Ancak, benim açımdan şu an devam ettirmekte olduğum görevim çerçevesinde yeni bir göreve talip olmam mümkün değildir” dedi.

11 YIL REKTÖRLÜK MÜCADELESİ VERDİ

Prof. Dr. Tunçsiper açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Balıkesir Üniversitesi’nin rektörlük süreci başlamıştır. Otuz iki yıl boyunca bünyesinde çalıştığım Balıkesir Üniversitesi’nde 11 yıl boyunca rektörlük mücadelesi verdim. 2006-2010-2014 yıllarında üç kez Balıkesir Üniversitesi rektör adayı olarak seçimlere katıldım. Bu süreçlerde üniversite öğretim üyeleri tarafından bir kez birinci, iki kez ikinci aday olarak listelerde yer almama rağmen birinci olduğumda ikinci,ikinci olduğumda üçüncü atandı.Yaşadığım bu mücadelede gösterdiğim azim ve sabır sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 43 aday arasından İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü olarak takdir edildim”

“BALIKESİR BENİ ONURLANDIRDI”

“Yeni kurulmuş bir üniversitenin kurucu rektörü olmanın verdiği heyecan ve bilinç ile İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde başladığım görevimi 1,5 yıldır gurur ile devam ettirmekteyim. Bu günlerde 1,5 yıl önce kucağıma bırakılmış olan bu bebeğin ilk adımlarını görmek (10 Fakülte içinde 31 bölüm, 28 yüksek lisans ve doktora programı öğrencilerini almış, uluslararası kongreler, Dünyaca tanınmış üniversiteler ile işbirlikleri) beni ayrıca mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır.

Balıkesir Üniversitesinin 2018 yılı rektörlük sürecinde, üniversitedeki akademik ve idari kadroda bulunan arkadaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarının değerli üyeleri, çok değerli basın kuruluşları ve Balıkesirli hemşerilerimizin Balıkesir Üniversitesine aday olmam konusundaki yoğun arzuları beni mutlu etmiş ve onurlandırmıştır”

“BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ İLE

OMUZ OMUZA ÇALIŞMAK İSTERİM”

“Tüm idari yapısı kurulu olan, akademik ve idari kadrolarda bulunan arkadaşlarım, sivil toplum örgütleri, siyasilerin ve Balıkesir halkının desteği ile daha az mesai harcayacağımın inancındayım. Gönlümde, uzun yıllarımı harcadığım Balıkesir ve Balıkesir Üniversitesine kayıtsız kalmamaktadır. Ancak, benim açımdan şu an devam ettirmekte olduğum görevim çerçevesinde yeni bir göreve talip olmam mümkün değildir. Bu yönde gelen dileklerinize, sorularınıza tümden cevap vererek kendi payıma Balıkesir Üniversitesi rektörlük yarışında olayın dışında olduğumu belirtmek isterim.

Dilerim ki Balıkesir Üniversitesi, rektörlük seçimlerinden kendisine en iyi hizmet edecek adayın atanması ile sürecini tamamlasın.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü olarak, gelecek yıllarda Balıkesir Üniversitesi ile omuz omuza çalışmaktan, birlikte ortak projelere imza atmaktan gurur duyacağımı eklemek isterim.

Şahsım ile ilgili tüm güzel temennileriniz için teşekkürlerimi sunarım” (balikesir24saat) 

YORUM YAP