DOLAR28,8560% -0.26
EURO31,5496% -0.7
STERLIN36,4991% -0.65
FRANG32,9482% -0.48
ALTIN1.889,72% -0,61
BITCOIN1.091.021-1.278

” TÜM BALIKESİR HALKININ MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”

Yayınlanma Tarihi :
” TÜM BALIKESİR HALKININ MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”

CHP Balıkesir milletvekili aday adayı Erdal Erhan, “Eğer bana görev düşerse gerek CHP çatısı altında gerekse Balıkesir siyasetinde çatışmacı, ayrıştırıcı ve ayrımcılık yapan biri olmayacağıma tüm Balıkesir halkının milletvekili olacağıma söz veriyorum.” dedi.

“SANDIKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

CHP Balıkesir milletvekili aday adayı  Erdal Erhan basın toplantısıyla açıklamalarda bulundu. Erdal’ın basın toplantısına il ve ilçe yöneticileri, milletvekili aday adayları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dizayn ettiği 6’lı Masa’nın halkın umudu olduğunu vurgulayan Erhan, “Bu konuda bizlere de büyük sorumluluk düşmektedir. Sandıklara sahip çıkmamız gerekmektedir. Özellikle İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimi bu şekilde kazanılmıştır. Konu komşu kim varsa müşahit olarak yanımıza alıp her yerde sandıklara sahip çıkmamız lazım. “ dedi.

ERHAN’DAN SÖZ

2015 ve 2018’deki seçimlerde de milletvekili aday adayı olan Erdal Erhan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gerek eğitimim gerek deneyimim ile önce Balıkesir’in sorunlarını çözmek, sonra Meclis’te sizleri en iyi şekilde temsil etmek için içinizden biri olarak milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Eğer bana görev düşerse gerek CHP çatısı altında gerekse Balıkesir siyasetinde çatışmacı, ayrıştırıcı ve ayrımcılık yapan biri olmayacağıma tüm Balıkesir halkının milletvekili olacağıma söz veriyorum. Parti programında yazan Atatürk ilkelerine ve sosyal devlet anlayışına bağlı kalacağıma söz veriyorum. Balıkesir halkının sorunlarını çözme yolunda açık ve samimi olacağıma, yalan söylemeyeceğime buradan söz veriyorum. Asla kendi gündemim üzerine yürümeyeceğime, halkın gündemini izleyeceğime söz veriyorum”

KARİYERİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Yüksek makine mühendisi olan Erdal Erhan, 1965’de Balıkesir’in Edremit ilçesinde doğdu. Edremit Lisesi’nin ardından Erhan Uludağ Üniversitesi Balıkesir Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Malzeme Anabilim dalında yüksek lisans yaptı , Anadolu Üniversitesi’nde ekonomi okudu. Kültür Üniversitesinde Ekonomi Yönetimi Yüksek Lisansı, Galatasaray Üniversitesi’nde Siyaset Yüksek Lisansı, Yeditepe Üniversitesinde MBA, Anadolu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümlerini bitirdi. Halen Yeditepe Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam eden Erhan ayrıca İTÜ Nükleer Enerji Enstitüsünde Özel öğrenci olarak Yüksek Lisans ve Doktora derslerine katıldı. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset ve Diplomat okulu sertifika programlarını tamamladı, Washington, San Francisco, Kanada, Almanya ve İsrail’de Bahçeşehir Üniversitesinin sertifika programlarına katıldı. İş yaşamında da önemli şirketlerde önemli görevler üstlenen Erhan,  iyi derecede İngilizce biliyor.

CHP Balkan Masası’ndaki çalışmaları ve hayırseverliği ile de dikkat çeken Erhan, Edremit’e bir anıt çeşme ve kültür meydanı kazandırdı, dedesinin yaptırdığı bir camiyi de restore ettirdi.  (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP